در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
نرم افزار حضور و غياب مدارس
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1397/7/17  ساعت: ۱۴

از گذشته تا امروز به طور كلي ۲ روش حضور و غياب براي پرسنل شركت ها و سازمان ها و حتي دانش آموزان وجود داشته است. روش اول استفاده از راه هاي قديمي و زمان گير كه حضور و غياب به صورت دستي و يادداشت روي كاغذ بود كه مدت هاست از سازمان ها حذف گرديده است و روش دوم كه موضوع وبسايت فراتكنو و مقاله ي امروز ما مي باشد، استفاده از نرم افزار حضور و غياب و دستگاه حضور غياب اثر انگشتي ، تشخيص چهره و يا كارتي ،كه باز در همين بخش مدل هاي كارتي كمي منسوخ و از رده خارج شده اند.

مي توان گفت در حال حاضر اكثر شركت ها و سازمان ها از اين دستگاه ها استفاده نموده و حضور و غياب كاركنان خود را از طريق آن ثبت مي نمايند.

 

نرم افزار حضور و غياب چيست؟

در كنار دستگاه هاي حضور و غياب كه تردد را بسيار آسوده تر كرده است مسئله ي مهمي كه مطرح مي شود موضوع نرم افزار حضور و غياب مي باشد. يكي از انواع نرم افزارهاي كاربردي در مجموعه هاي اداري و سازماني و حتي آموزشي، نرم افزارهاي حضور و غياب مي باشد. اين نرم افزار ها با هدف كاهش زمان و انرژي جايگزين حضور و غياب هاي سنتي طراحي شده اند كه تاكنون شركت ها و سازمان هاي بسياري اقدام به تهيه آن كرده اند.

 

تفاوت نرم افزار ساده(رايگان) و جامع

نرم افزار حضور و غياب رايگان نمونه اي ابتدايي از نرم افزار حضور و غياب بوده كه معمولا به صورت رايگان همراه دستگاه حضور و غياب ارائه مي شود و امكانات خاص از جمله امكان تعريف شيفت هاي چرخشي و پيچيده و يا قابليت چند كاربري و… را ندارد ولي نرم افزار جامع سطح پيشرفته تري از نرم افزار رايگان مي باشد كه معمولا به صورت جداگانه در صورت نياز به مشتريان پيشنهاد مي شود.نرم افزار جامع براي مجموعه هاي بزرگ با شيفت هاي خاص كاربرد دارد.از ديگر تفاوت هاي اين نرم افزار ها مي توان سطح دسترسي، ميزان تعداد مدير براي نرم افزار و … را نام برد كه اكثرا با تعداد كارمندان قيمت گذاري مي شود.

 

نرم افزار حضور و غياب در مدارس

نرم افزار حضور و غياب مدارس نيز نوع ديگري از همين نرم افزارها بوده كه امكانات بي نظيري را در اختيار والدين، مديران و معلمين مدارس قرار مي دهد. با استفاده از اين نرم افزارها امكان مديريت و كنترل دانش آموزان و همچنين معلمين بسيار ساده شده و ديگر نيازي به روش هاي فيزيكي كنترل نخواهد بود. نرم افزار حضور و غياب مدارس كه بيشتر در مدارس هوشمند مورد استفاده قرار مي گيرد، ابزاري است كه امكان مديريت و كنترل دانش آموزان را هم به مديران مدرسه و هم به والدين دانش آموز خواهد داد تا از بابت بودن فرزند خود در مدرسه اطمينان حاصل نمايند.

 

نرم افزار حضور و غياب تحت وب

نرم افزار حضور و غياب تحت وب مانند يك نرم افزار جامع عمل كرده و مي تواند تمامي مشخصات و امكانات نرم افزار جامع را داشته باشد با اين تفاوت كه در نرم افزار حضور و غياب تحت وب اين امكان وجود دارد كه شما در هر مكان و هر زماني كه به اينترنت دسترسي داشته باشيد مي توانيد به پنل نرم افزار حضور و غياب وارد شده و تغييرات و يا تردد خود را ثبت كنيد.با توجه به اهميت زمان و بستر اينترنت مي توان گفت بهترين نرم افزار حضور غياب،نرم افزاري مي باشد بتوان در هر موقعيتي و زماني به آن دسترسي داشت.

:
برچسب‌ها:

[ ]