در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
نرم افزار حضور و غياب
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1397/7/17  ساعت: ۱۴

از گذشته تا امروز به طور كلي ۲ روش حضور و غياب براي پرسنل شركت ها و سازمان ها و حتي دانش آموزان وجود داشته است. روش اول استفاده از راه هاي قديمي و زمان گير كه حضور و غياب به صورت دستي و يادداشت روي كاغذ بود كه مدت هاست از سازمان ها حذف گرديده است و روش دوم كه موضوع وبسايت فراتكنو و مقاله ي امروز ما مي باشد، استفاده از نرم افزار حضور و غياب و دستگاه حضور غياب اثر انگشتي ، تشخيص چهره و يا كارتي ،كه باز در همين بخش مدل هاي كارتي كمي منسوخ و از رده خارج شده اند.

مي توان گفت در حال حاضر اكثر شركت ها و سازمان ها از اين دستگاه ها استفاده نموده و حضور و غياب كاركنان خود را از طريق آن ثبت مي نمايند.

 

نرم افزار حضور و غياب چيست؟

در كنار دستگاه هاي حضور و غياب كه تردد را بسيار آسوده تر كرده است مسئله ي مهمي كه مطرح مي شود موضوع نرم افزار حضور و غياب مي باشد. يكي از انواع نرم افزارهاي كاربردي در مجموعه هاي اداري و سازماني و حتي آموزشي، نرم افزارهاي حضور و غياب مي باشد. اين نرم افزار ها با هدف كاهش زمان و انرژي جايگزين حضور و غياب هاي سنتي طراحي شده اند كه تاكنون شركت ها و سازمان هاي بسياري اقدام به تهيه آن كرده اند.

 

تفاوت نرم افزار ساده(رايگان) و جامع

نرم افزار حضور و غياب رايگان نمونه اي ابتدايي از نرم افزار حضور و غياب بوده كه معمولا به صورت رايگان همراه دستگاه حضور و غياب ارائه مي شود و امكانات خاص از جمله امكان تعريف شيفت هاي چرخشي و پيچيده و يا قابليت چند كاربري و… را ندارد ولي نرم افزار جامع سطح پيشرفته تري از نرم افزار رايگان مي باشد كه معمولا به صورت جداگانه در صورت نياز به مشتريان پيشنهاد مي شود.نرم افزار جامع براي مجموعه هاي بزرگ با شيفت هاي خاص كاربرد دارد.از ديگر تفاوت هاي اين نرم افزار ها مي توان سطح دسترسي، ميزان تعداد مدير براي نرم افزار و … را نام برد كه اكثرا با تعداد كارمندان قيمت گذاري مي شود.

 

نرم افزار حضور و غياب در مدارس

نرم افزار حضور و غياب مدارس نيز نوع ديگري از همين نرم افزارها بوده كه امكانات بي نظيري را در اختيار والدين، مديران و معلمين مدارس قرار مي دهد. با استفاده از اين نرم افزارها امكان مديريت و كنترل دانش آموزان و همچنين معلمين بسيار ساده شده و ديگر نيازي به روش هاي فيزيكي كنترل نخواهد بود. نرم افزار حضور و غياب مدارس كه بيشتر در مدارس هوشمند مورد استفاده قرار مي گيرد، ابزاري است كه امكان مديريت و كنترل دانش آموزان را هم به مديران مدرسه و هم به والدين دانش آموز خواهد داد تا از بابت بودن فرزند خود در مدرسه اطمينان حاصل نمايند.

 

نرم افزار حضور و غياب تحت وب

نرم افزار حضور و غياب تحت وب مانند يك نرم افزار جامع عمل كرده و مي تواند تمامي مشخصات و امكانات نرم افزار جامع را داشته باشد با اين تفاوت كه در نرم افزار حضور و غياب تحت وب اين امكان وجود دارد كه شما در هر مكان و هر زماني كه به اينترنت دسترسي داشته باشيد مي توانيد به پنل نرم افزار حضور و غياب وارد شده و تغييرات و يا تردد خود را ثبت كنيد.با توجه به اهميت زمان و بستر اينترنت مي توان گفت بهترين نرم افزار حضور غياب،نرم افزاري مي باشد بتوان در هر موقعيتي و زماني به آن دسترسي داشت.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1397/2/11  ساعت: ۱۳

يك موضوع مهم و اساسي در مورد دستگاه حضور غياب بحث نوع نرم افزار هايي مي باشد كه همراه دستگاه ارائه مي شود.محصولات حضور و غياب فراتكنو داراي دو نرم افزار حضور غياب رايگان و حقوق دستمزد مي باشند.

امروز از وبسايت مجموعه فراتكنو با مقاله ديگري تحت عنوان انواع اضافه كار در نرم افزار حضوروغياب فراتكنو در خدمت شما خواهيم بود.

در اين مقاله سعي كرده ايم كه مبحث اضافه كاري را به طور مختصر توضيح و انواع آن را شرح دهيم.

در ابتداي مقاله به تعريف اضافه كاري خواهيم پرداخت

بطور كلي اضافه كاري به مقدار زمان بيشتر حضور كارمند در محل كار نسبت به طول شيفت كاري تعريف شده توسط مجموعه گفته مي شود.

اضافه كاري معمولا نيز با پرداخت وجه اضافه تحت عنوان اضافه كاري همراه است.

در نرم فزار حضوروغياب فراتكنو اضافه كاري به ۳ روش مورد محاسبه قرار مي گيرد كه عبارتند از:
۱- اضافه كاري بيش از طول شيفت در روز

۲- اضافه كاري بيش از طول شيفت در ماه

۳- اضافه كاري خارج از ساعت كاري

كه در ادامه به شرح موارد فوق مي پردازيم

اضافه كار بيش از طول شيفت در روز:

در صورت انتخاب اين گزينه در نرم افزار حضوروغياب مبناي محاسبه اضافه كاري طول شيفت تعريف شده توسط مدير سيستم مي باشد به مثال زير توجه كنيد

فرض كنيد در نرم افزار حضور و غياب شيفت از ساعتت ۸ الي ۱۶ تنظيم شده است در اين شيفت طول شيفت ۸ ساعت مشخص شده اگر پرسنل مجموعه شما بيشتر از طول شيفت تعريف شده كار كند مقدار كاركرد اضافه در نرم افزار محاسبه كاركرد به عنوان اضافه كاري در نظر گرفته مي شود

اضافه كار بيش از طول شيفت در ماه:

در صورت انتخاب اين گزينه مبناي محاسبه اضافه كاري در نرم افزار بر اساس طول شيفت در ماه محاسبه خواهد شد

به طور مثال كارمند شما با توجه به طول شيفت تعريف شده موظف به پركردن ساعات كاري مشخصي در ماه خواهد بود اگر كاركرد ماهانه پرسنل بيشتر از مقدار تعيين شده در ماه باشد نرم افزار مقدار اضافي را به عنوان اضافه كاري در نظر خواهد گرفت و كسري كاري صفر خواهد بود

اضافه كار بعد از ساعت كاري

در صورت انتخاب اين گزينه مبناي محاسبه اضافه كاري ديگر طول شيفت تعريف شده نخواهد بود بلكه اتمام ساعت كاري مبناي محاسبه اضافه كاري خواهد بود

تفاوت گزينه اول اضافه كاري بيش از طول شيفت در روز با گزينه سوم اضافه كار بعد از ساعت كاري  در اين است كه در صورت انتخاب گزينه اول كارمند مجموعه شما تا زماني كه طول شيفت خود را پر نكند اضافه كاري دريافت نخواهد كرد اما در گزينه سوم (اضافه كار خارج ساعت كاري ) كارمند شما مي تواند در صورت عدم پر كردن طول شيفت خود اضافه كار دريافت نمايد.

مثال: شيفت كاري ۸الي ۱۶ تنظيم شده است ساعت ورود پرسنل ۹ الي ۱۷ بوده است در صورت انتخاب گزينه اول كارمند اضافه كاري نخواهد داشت درصورت انتخاب گزينه سوم نرم افزار براي كارمند ۶۰ دقيقه اضافه كاري منظور خواهد كرد.

تا اينجا سعي شد با ارائه ي مثال هاي ساده و توضيحات قابل فهم انواع اضافه كاري در نرم افزار حضور غياب رايگان فراتكنو را براي شما عزيزان شرح دهيم درصورتي كه سوالي در خصوص هر بخش داشتيد كافيست با شماره پشتيباني ۰۲۱-۷۷۶۵۱۸۱۰ تماس حاصل فرماييد تا در اسرع پاسخگوي شما عزيزان باشيم.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/11/25  ساعت: ۱۳

امروز از وب سايت فراتكنو با مقاله اي تحت عنوان تفاوت مقوله هاي كسري كار و اضافه كار و تاخير در خدمت شما خوانندگان گرامي هستيم.

در ابتداي مقاله بايد به توضيح جداگانه اين ۳ موضوع بپردازيم تا شما عزيزان با مفهوم اين سه مقوله آشنا شويد و اساسا لزوم استفاده از اين سه المان را در نرم افزارهاي حضور و غياب دريابيد.

اولين مقوله و الماني كه در نرم افزارهاي مربوط به دستگاه حضور غياب مورد بررسي قرار خواهيم داد مبحث تاخير است.

ابتدا با اين پرسش روبرو مي شويم كه تاخير چيست؟

تاخير (اسم مصدرعربي) به معني به عقب انداختن و دير كردن است كه در نرم افزارهاي حضور و غياب مقوله تاخير براي نمايش دير كرد پرسنل نسبت به شروع شيفت استفاده مي شود.

به عنوان مثال يك شيفت كاري را در نظر بگيريد كه از ساعت ۸ الي ۱۶ تنظيم شده است و اگر پرسنل مجموعه شما نسبت به شروع شيفت خود در ورود به مجموعه دير كرد داشته باشد به همان ميزان نرم افزار براي او تاخير ورود در نظر خواهد گرفت.

شايان ذكر است كه نرم افزار حضور و غياب فراتكنو در زمينه تاخير ورود امكان تعيين فرجه ورود يا شناوري را براي كاربر خود فراهم آورده است بدين صورت كه مدير نرم افزار مي تواند دقايقي را به عنوان فرجه براي كاربران در نظر بگيرد براي نمونه به مثال شيفت ۸ تا ۱۶ برمي گرديم كه مدير نرم افزار براي كاربران ۱۵ دقيقه به عنوان فرجه در نظر گرفته است.

در اين صورت نرم افزار حضور و غياب فراتكنو تا ۱۵ دقيقه بعداز شروع شيفت را براي كارمند به عنوان تاخير در نظر نخواهد گرفت و بعد از اتمام زمان فرجه تمام زمان تاخير را به اضافه مقدار فرجه به عنوان تاخير پرسنل منظور مي كند.

مبحث بعدي كه مورد برسي قرار مي گيرد كسري كار است. كسري كار در نرم افزار حضوروغياب فراتكنو به معني كم كاركردن نسبت به طول شيفت مي باشد. بازهم به مثال قبل برمي گرديم.

طول شيفت در اين مثال ۸ ساعت تعريف شده است و اگر پرسنل مجموعه شما نتواند به هر دليلي مقدار طول شيفت خودرا پر كند مقدار باقي مانده در نرم افزار بعنوان كسر كار منظور خواهد شد.

مبحث بعد كه مورد بررسي خواهد گرفت اضافه كاري در نرم افزار حضوروغياب فراتكنو است

به كاركرد بيشتر، نسبت به طول شيفت تعريف شده، اضافه كار اتلاق مي شود كه به سه صورت مورد محاسبه قرار مي گيرد كه در مقالات بعدي به تفضيل در مورد اين سه مورد سخن خواهيم گفت.

تا به اينجاي مقاله به تعريف سه مقوله اضافه كار، تاخير وكسري كار در نرم افزار حضوروغياب فراتكنو پرداختيم در ادامه به مبحث اصلي مقاله كه تفاوت اين المان ها است مي پردازيم بايد توجه داشته باشيد كه مبحث كسري كار و اضافه كار با طول شيفت ارتباط مستقيم دارند پس ابن امر بديهي است كه در صورت وجود كسري كار در كاركرد روزانه ، پرسنل شما مي توانند با اضافه كاري بيشتر مقدار كسري كار خودرا از بين ببرند اما در بحث تاخير ورود پرسنل شما به هيچ وجه نمي توانند تاخير خود را جبران كنند.

پس نتيجه مي گيريم تاخير ورود ارتباط مستقيم با شروع ساعت كاري دارد نه طول شيفت تعريف شده .

در اينجا به پايان يكي ديگر از مقالات وبسايت فراتكنو رسيديم اميدواريم اين مقاله توانسته باشد به شما در استفاده هرچه بهتر از نرم افزار حضوروغياب فراتكنو كمك كرده باشد .

تهيه و تنظيم وبسايت فراتكنو

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/8/3  ساعت: ۰۸

شايد بهتر باشد قبل از خريد يك دستگاه حضور و غياب با اهميت استفاده از آن در يك شركت يا سازمان بيشتر آشنا شويد.امروز در اين مقاله از وب سايت فراتكنو در خدمت شما هستيم تا با فوايد و كاربرد هاي متنوع آن با توجه به نوع فعاليت هر مجموعه اطلاعات بيشتري پيدا كنيم.

كاربرد و اهميت استفاده از دستگاه حضور و غياب چيست؟

شايد اين سوال ساده به نظر برسد و پيش خود بگوييد خب اين سيستم براي حضور و غياب پرسنل كاربرد دارد.جواب شما كاملا درست است ولي اگر بخواهيم كمي موشكافانه تر به قضيه نگاه كنيم شما نه تنها مي توانيد نظارت دقيق تري به كنترل ورود و خروج كارمندان داشته باشيد بلكه مي توانيد به مرور زمان يك نظم پايدار را نيز ايجاد كنيد.

در واقع شما هزينه اي كه براي خريد يك دستگاه ورود و خروج در نظر مي گيرد به مرور زمان جبران مي شود.به اين صورت كه اگر طي يك ماه تمامي تاخير هاي ورود و تعجيل هاي خروج محاسبه شود، متوجه مي شود كه چه ميزان مبلغ هاي كوچك جمع شده و در نهايت همين مبلغ هاي كوچك هزينه ي خود دستگاه را در مي آورد.

از طرفي كارمندي كه ببينيد بايت چند دقيقه تاخير و يا چند دقيقه زودتر رفتن قرار است مبلغي از او كم شود پس در ساعت ورود خروج خود دقت بيشتري مي كند. در نتيجه خواهيد ديد كه با گذشت زمان يك نظم يك پارچه را در مجموعه ي خود برقرار كرده ايد.

البته دقت كنيد كه سخت گيري را خيلي بيش از حد شديد نكنيد تا كارمند شما از كار زده شود و بيش از اندازه تحت فشار باشد. زيرا در اين صورت اين كارمند است كه كار را به نحو احسنت انجام نمي دهد.

يكي ديگر از مواردي كه از اهميت هاي خريد يك دستگاه به شمار مي رود اين است كه كارمندان در صورتي مشكلي با كارفرما پيدا كنند شما به راحتي مي توانيد با سند و مدرك ريز تردد هاي اين فرد را كه از قبل بايگاني كرده ايد گزارش دهيد. همچنين به صورت ماهانه مي توانيد گزارشي از ورود خروج را پرينت گرفته و به افراد بدهيد تا جاي هيچ حرف و سخني براي آن ها باقي نماند..

از ديگر فوايد خريد دستگاه حضور غياب اين است كه ديگر نيازي نيست انتهاي هر ماه ساعت هايي كه به صورت دستي در كاغذ نوشته شده براي حقوق كارمندان محاسبه كنيد. اين كار در نرم افزار حضور و غياب با زدن چند كليك انجام مي شود كه با اين كار هم در زمان خود صرفه جويي كرده ايد هم از اشتباهات احتمالي جلوگيري مي كنيد.

اما نكته اي كه باقي مي ماند، در زمان خريد دستگاه حتما به نرم افزاري كه همراه سيستم حضور و غياب به شما ارائه مي شود دقت كنيد. بهتر است نرم افزار محيطي كاملا كاربر پسند و راحت داشته باشد تا نيازي نباشد هر ماه شما براي محاسبه كاركرد افراد با پشتيباني تماس بگيريد.

بحث ديگري كه لازم دانستيم تا برايتان مطرح كنيم موضوع نحوه ي پشتياني و خدمات پس از فروش مي باشد. در هنگام خريد دقت كنيد كه آيا بابت آموزش يا نحوه ي راه اندازي، مبلغي بايد پرداخت كنيد يا خير. يا مثلا اگر سوالي در خصوص دستگاه و نرم افزار حضور و غياب برايتان پيش بيايد نحوه ي ارائه پشتيباني شركت سرويس دهنده چگونه است؟

در صورتي كه دستگاه و نرم افزار خود را از مجموعه ي حضور و غياب فراتكنو تهيه كنيد هيچ مبلغ اضافي بابت آموزش و راه اندازي نيازي نيست پرداخت كنيد و كليه دستگاه ها داراي يكسال پشتياني رايگان مي باشد.

اميدارم اين مقاله برايتان مفيد واقع شود و درصورتي كه سوالي داشتيد از همين بخش با ما همراه باشيد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/4/24  ساعت: ۰۶

توضيحات دستگاه حضور و غياب مدل f400 : (همراه با نرم افزار حضور غياب رايگان و حقوق دستمزد)

با گذشت زمان و پيشرفت تكنولوژي در دنياي امروز دستگاه حضور و غياب جايگزين ورود و خروج هاي دستي شده است. با وجود دستگاه حضور و غياب افراد به راحتي تردد خود را ثبت مي كنند و نيازي به برگه هاي ثبت تردد و محاسبات دستي و دشوار نيست.همچنين امكان تقلب و ثبت ساعت به صورت دلخواه براي پرسنل وجود ندارد.در واقع امكان خطا و ناحق شدن حقوق كسي با آمدن آن كمتر شده و باعث سهولت و صرفه جويي در زمان مديران شده است.

دستگاه حضور و غياب

دستگاه حضور و غياب اثر انگشتي كه در تصوير مشاهده مي كنيد مدل F400 فراتكنو است كه يكي از محبوب ترين دستگاه حضور و غياب شركت فراتكنو مي باشد.در اين دستگاه قابليت شناسايي از طريق اثر انگشت ، كارت بدون تماس و رمز عبور تعبيه شده است. بدين صورت كه پرسنل مي توانند از طريق يكي از روش هاي بالا تردد ورود، خروج، مرخصي يا ماموريت خود را ثبت كنند.شما مي توانيد براي هر شخص ۱۰ اثر انگشت را تعريف كنيد كه اگر به هر دليل (كثيفي انگشت،زخم شدن انگشت و …) شخص نتوانست با يكي از انگشت ها تردد بزند با انگشت ديگر انجام شود.روي اين دستگاه براي هر شخص يك كد كاربري در نظر گرفته مي شود كه فقط مخصوص خود همان شخص است.راه هاي ارتباطي بين دستگاه و نرم افزار حضور و غياب علاوه بر پورت شبكه كه با يك كابل بين دستگاه و كامپيوتر وصل مي شود مي توانيد از طريق USB و بدون نياز به كابل كشي انتقال اطلاعات را انجام دهيد.اين دستگاه داراي سخنگوي فارسي و سيستم عامل لينوكس مي باشد.در هر بار تخليه اطلاعات شما مي توانيد بازه ي زماني دلخواه را انتخاب كنيد تا يك نسخه ي كپي از تردد پرسنل برايتان ارسال شود.يكي ديگر از مزيت هاي اين دستگاه قابليت آپلود عكس پرسنل مي باشد تادر زمان ورود خروج تصوير شخص روي LCD دستگاه نمايان شود.همچنين تمام منو هاي آن فارسي مي باشد تا به راحتي هر شخصي بتواند با دستگاه كار كند.مزيت ديگر مهم اين دستگاه امكان تعريف مدير مي باشد تا هر شخصي بجز مدير نتواند به منو هاي آن دسترسي داشته باشد.

:
برچسب‌ها:

[ ]