در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
كسري كار
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1397/2/11  ساعت: ۱۳

يك موضوع مهم و اساسي در مورد دستگاه حضور غياب بحث نوع نرم افزار هايي مي باشد كه همراه دستگاه ارائه مي شود.محصولات حضور و غياب فراتكنو داراي دو نرم افزار حضور غياب رايگان و حقوق دستمزد مي باشند.

امروز از وبسايت مجموعه فراتكنو با مقاله ديگري تحت عنوان انواع اضافه كار در نرم افزار حضوروغياب فراتكنو در خدمت شما خواهيم بود.

در اين مقاله سعي كرده ايم كه مبحث اضافه كاري را به طور مختصر توضيح و انواع آن را شرح دهيم.

در ابتداي مقاله به تعريف اضافه كاري خواهيم پرداخت

بطور كلي اضافه كاري به مقدار زمان بيشتر حضور كارمند در محل كار نسبت به طول شيفت كاري تعريف شده توسط مجموعه گفته مي شود.

اضافه كاري معمولا نيز با پرداخت وجه اضافه تحت عنوان اضافه كاري همراه است.

در نرم فزار حضوروغياب فراتكنو اضافه كاري به ۳ روش مورد محاسبه قرار مي گيرد كه عبارتند از:
۱- اضافه كاري بيش از طول شيفت در روز

۲- اضافه كاري بيش از طول شيفت در ماه

۳- اضافه كاري خارج از ساعت كاري

كه در ادامه به شرح موارد فوق مي پردازيم

اضافه كار بيش از طول شيفت در روز:

در صورت انتخاب اين گزينه در نرم افزار حضوروغياب مبناي محاسبه اضافه كاري طول شيفت تعريف شده توسط مدير سيستم مي باشد به مثال زير توجه كنيد

فرض كنيد در نرم افزار حضور و غياب شيفت از ساعتت ۸ الي ۱۶ تنظيم شده است در اين شيفت طول شيفت ۸ ساعت مشخص شده اگر پرسنل مجموعه شما بيشتر از طول شيفت تعريف شده كار كند مقدار كاركرد اضافه در نرم افزار محاسبه كاركرد به عنوان اضافه كاري در نظر گرفته مي شود

اضافه كار بيش از طول شيفت در ماه:

در صورت انتخاب اين گزينه مبناي محاسبه اضافه كاري در نرم افزار بر اساس طول شيفت در ماه محاسبه خواهد شد

به طور مثال كارمند شما با توجه به طول شيفت تعريف شده موظف به پركردن ساعات كاري مشخصي در ماه خواهد بود اگر كاركرد ماهانه پرسنل بيشتر از مقدار تعيين شده در ماه باشد نرم افزار مقدار اضافي را به عنوان اضافه كاري در نظر خواهد گرفت و كسري كاري صفر خواهد بود

اضافه كار بعد از ساعت كاري

در صورت انتخاب اين گزينه مبناي محاسبه اضافه كاري ديگر طول شيفت تعريف شده نخواهد بود بلكه اتمام ساعت كاري مبناي محاسبه اضافه كاري خواهد بود

تفاوت گزينه اول اضافه كاري بيش از طول شيفت در روز با گزينه سوم اضافه كار بعد از ساعت كاري  در اين است كه در صورت انتخاب گزينه اول كارمند مجموعه شما تا زماني كه طول شيفت خود را پر نكند اضافه كاري دريافت نخواهد كرد اما در گزينه سوم (اضافه كار خارج ساعت كاري ) كارمند شما مي تواند در صورت عدم پر كردن طول شيفت خود اضافه كار دريافت نمايد.

مثال: شيفت كاري ۸الي ۱۶ تنظيم شده است ساعت ورود پرسنل ۹ الي ۱۷ بوده است در صورت انتخاب گزينه اول كارمند اضافه كاري نخواهد داشت درصورت انتخاب گزينه سوم نرم افزار براي كارمند ۶۰ دقيقه اضافه كاري منظور خواهد كرد.

تا اينجا سعي شد با ارائه ي مثال هاي ساده و توضيحات قابل فهم انواع اضافه كاري در نرم افزار حضور غياب رايگان فراتكنو را براي شما عزيزان شرح دهيم درصورتي كه سوالي در خصوص هر بخش داشتيد كافيست با شماره پشتيباني ۰۲۱-۷۷۶۵۱۸۱۰ تماس حاصل فرماييد تا در اسرع پاسخگوي شما عزيزان باشيم.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/11/25  ساعت: ۱۳

امروز از وب سايت فراتكنو با مقاله اي تحت عنوان تفاوت مقوله هاي كسري كار و اضافه كار و تاخير در خدمت شما خوانندگان گرامي هستيم.

در ابتداي مقاله بايد به توضيح جداگانه اين ۳ موضوع بپردازيم تا شما عزيزان با مفهوم اين سه مقوله آشنا شويد و اساسا لزوم استفاده از اين سه المان را در نرم افزارهاي حضور و غياب دريابيد.

اولين مقوله و الماني كه در نرم افزارهاي مربوط به دستگاه حضور غياب مورد بررسي قرار خواهيم داد مبحث تاخير است.

ابتدا با اين پرسش روبرو مي شويم كه تاخير چيست؟

تاخير (اسم مصدرعربي) به معني به عقب انداختن و دير كردن است كه در نرم افزارهاي حضور و غياب مقوله تاخير براي نمايش دير كرد پرسنل نسبت به شروع شيفت استفاده مي شود.

به عنوان مثال يك شيفت كاري را در نظر بگيريد كه از ساعت ۸ الي ۱۶ تنظيم شده است و اگر پرسنل مجموعه شما نسبت به شروع شيفت خود در ورود به مجموعه دير كرد داشته باشد به همان ميزان نرم افزار براي او تاخير ورود در نظر خواهد گرفت.

شايان ذكر است كه نرم افزار حضور و غياب فراتكنو در زمينه تاخير ورود امكان تعيين فرجه ورود يا شناوري را براي كاربر خود فراهم آورده است بدين صورت كه مدير نرم افزار مي تواند دقايقي را به عنوان فرجه براي كاربران در نظر بگيرد براي نمونه به مثال شيفت ۸ تا ۱۶ برمي گرديم كه مدير نرم افزار براي كاربران ۱۵ دقيقه به عنوان فرجه در نظر گرفته است.

در اين صورت نرم افزار حضور و غياب فراتكنو تا ۱۵ دقيقه بعداز شروع شيفت را براي كارمند به عنوان تاخير در نظر نخواهد گرفت و بعد از اتمام زمان فرجه تمام زمان تاخير را به اضافه مقدار فرجه به عنوان تاخير پرسنل منظور مي كند.

مبحث بعدي كه مورد برسي قرار مي گيرد كسري كار است. كسري كار در نرم افزار حضوروغياب فراتكنو به معني كم كاركردن نسبت به طول شيفت مي باشد. بازهم به مثال قبل برمي گرديم.

طول شيفت در اين مثال ۸ ساعت تعريف شده است و اگر پرسنل مجموعه شما نتواند به هر دليلي مقدار طول شيفت خودرا پر كند مقدار باقي مانده در نرم افزار بعنوان كسر كار منظور خواهد شد.

مبحث بعد كه مورد بررسي خواهد گرفت اضافه كاري در نرم افزار حضوروغياب فراتكنو است

به كاركرد بيشتر، نسبت به طول شيفت تعريف شده، اضافه كار اتلاق مي شود كه به سه صورت مورد محاسبه قرار مي گيرد كه در مقالات بعدي به تفضيل در مورد اين سه مورد سخن خواهيم گفت.

تا به اينجاي مقاله به تعريف سه مقوله اضافه كار، تاخير وكسري كار در نرم افزار حضوروغياب فراتكنو پرداختيم در ادامه به مبحث اصلي مقاله كه تفاوت اين المان ها است مي پردازيم بايد توجه داشته باشيد كه مبحث كسري كار و اضافه كار با طول شيفت ارتباط مستقيم دارند پس ابن امر بديهي است كه در صورت وجود كسري كار در كاركرد روزانه ، پرسنل شما مي توانند با اضافه كاري بيشتر مقدار كسري كار خودرا از بين ببرند اما در بحث تاخير ورود پرسنل شما به هيچ وجه نمي توانند تاخير خود را جبران كنند.

پس نتيجه مي گيريم تاخير ورود ارتباط مستقيم با شروع ساعت كاري دارد نه طول شيفت تعريف شده .

در اينجا به پايان يكي ديگر از مقالات وبسايت فراتكنو رسيديم اميدواريم اين مقاله توانسته باشد به شما در استفاده هرچه بهتر از نرم افزار حضوروغياب فراتكنو كمك كرده باشد .

تهيه و تنظيم وبسايت فراتكنو

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/11/4  ساعت: ۱۴

سايت فراتكنو در اين مقاله سعي دارد تا شما عزيزان خواننده را با مقوله كنترل زمان و بهره وري و اهميت نقش دستگاه حضور غياب در امر كنترل زمان و بهره وري آشنا سازد.

در ابتداي مقاله به تعريف چند اصطلاح ميپردازيم

مديريت زمان:

مديريت زمان به انگليسي (time management) به مجموعه اعمال و طرح هايي كه به منظور كنترل آگاهانه بر روي زماني است كه صرف فعاليت هاي معين مي شود كه به منظور افزايش كارايي بهتر صورت مي پذيرد گفته مي شود.

مسئله مديريت زمان (time management) از دير باز مورد توجه تمدن هاي مختلف بوده است و امروزه نيز اين توجه بيش از پيش وجود دارد به گونه اي كه فناوري هاي جديد مانند دستگاه حضور و غياب محيطي را فراهم آوردند كه مي توان تقريبا در مدت زماني كوتاه به اطلاعاتي وسيع از قبيل ميزان كاركرد پرسنل، مقدار اضافه كاري، ميزان كسري كار و مواردي از اين قبيل دست يافت وكارهاي مربوط به شيفت كاري پرسنل و مديريت زمان را بسيار نظم بخشيده و تسريع كنيد و فرايندهاي اداري كمتر دستخوش كاغذ بازي و ملزومات غير لازم قرار مي گيرد.

ما همواره براي موفقيت بيشتر نيازمند بكارگيري راهبرد هاي مديريت زمان مي باشيم اين راهبردها براي استفاده بهينه از وقت تنطيم شده وجلوگيري از هدر رفت و پرتي ساعات كاري و به عنوان روشي براي پايش و كنترل زمان بكار مي رود كه در نتيجه منجر به افزايش بهره وري سازمان شما نيز مي گردد.

در اين رابطه دستگاه حضور و غياب و بطوركلي اتوماسيون هاي اداري مي توانند در زمينه هاي مختلفي از جمله :

۱- ايجاده انگيزه لازم براي انجام كار

۲- جلوگيري از اتلاف وقت

۳- كاهش فشار روزانه و درنتيجه افزايش سلامت روان و افزايش كارايي سازماندهي و بهره وري به شما در  اداره ي مجموعه كمك شاياني ارائه دهند.

:
برچسب‌ها:

[ ]