در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
زمان بندي كارها
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/7/17  ساعت: ۱۴

كنترل زمان هدر رفته بين روز

شايد برايتان سوال پيش بيايد كه هر چقدر هم ما برنامه ريزي خوب زماني داشته باشيد باز هم روزتان پر از زمان هايي است كه بيهوده تلف مي شود مثلا زمان منتظر بودن مترو و اتوبوس يا زماني كه يكي از كلاس هاي شما برگزار نمي شود.شما بايد بتوانيد براي اين موقعيت ها هم نوعي برنامه ريزي داشته باشيد.

در دنياي امروز با پيشرفت علم و تكنولوژي با استفاده از ابزار ها و نرم افزار هايي كه هميشه همراه شما هستند، بسياري از كار ها را مي توان انجام داد و براي اين وقفه هاي بين روز از هدر رفتن زمان جلوگيري كنيد مثلا با يك نرم افزار موضوع حضور و غياب پرسنل خود را چك كنيد.

 

برنامه ريزي زماني داشته باشيد

اكثر افراد وقتي كه يك روز خود را آغاز مي كنند هيچ اطلاعات دقيقي درباره ي زمان بندي آن روز خود ندارند. بسياري از محققين به اين نتيجه رسيده اند وقتي فردي برنامه ريزي زماني يك روزش را جايي ثبت نكند نمي تواند بفهمد كه چه ميزان از ساعت روز خود را صرف كار هاي بيهوده كرده است.

پيشنهاد ما اين است كه اگر تا امروز روال منظم و دقيقي نداشتيد ابتدا بعد از اتمام يك روز، كارهايي كه انجام داده ايد را روي كاغذ بياوريد و در روز هاي آتي بهترين كار اين است كه حساب تك تك كارها را داشته باشيم تا ببينيم در روز چقدر از زمان ما صرف چه كارهايي شده است. اگر اين زمان بندي را ثبت كنيد، به نتيجه هاي خوبي مي رسيد و اين انتظار را نداشته باشيد كه در روز هاي اول دقيقا طبق برنامه عمل كنيد.

 

در كار ها از ديگران كمك بگيريد

بسياري از افراد بر اين باورند كه همه ي كار ها را فقط بايد خودشان انجام دهند تا آن كار به نحو احسنت انجام شود.در واقع فكر مي كنند اگر كار توسط شخصي غير خودشان انجام شود خراب مي شود كه اين عمل باعث مي شود زمان زيادي را صرف مشكلات خود كنيد. درصورتي كه برخي متخصصان چنين مي گويند كه كارهايي كه در انجام دادنشان خوب هستيد را خودتان انجام دهيد و همچنين كارهايي كه مجبور به انجامشان هستيد را به شخص ديگري واگذار كنيد.

فرض كنيد شما كاري را به خوبي بلد نيستيد پس مجبوريد مدت‌زمان بيشتري براي آن صرف كنيد در صورتي كه اگر همين كار را به فرد ديگري كه كمي مطمئن باشد واگذار كنيد مدت‌زمان بيشتري براي وظايف اصلي خود خواهيد داشت.

پس يك راه صرفه جويي در زمان اين است كه اول به يك شناخت عالي از توانايي هاي خود برسيد و كار هايي كه كمي از حيطه ي توانايي شما خارج است را به ديكران واگذار كنيد.

 

انرژي خود را تقسيم كنيد

بيشتر مردم به اين موضوع معتقدند كه كار صبح بهتر انجام مي شود ولي شايد بهتر اين باشد كه از همان ابتداي صبح كه انرزي بيشتري داريم با تقسيم روز به بازه‌هاي ۹۰ دقيقه‌اي براي كار كردن، ميزان تمركز را افزايش دهيم تا در ميانه هاي روز يا شب با خستگي فراوان و بي حوصلگي شديد روبرو نشويم و كمك مي‌كند كه كار بيشتري در مدت‌زمان كمتري انجام شود.

توجه كردن به موضوع تقسيم انرژي بدن به طول روز براي بازدهي بهتركار ها ضروري است. در واقع وقتي شما با انرژي و احساس خوب به يك موضوع تمركز مي كنيد بازده ي بهتري ميگيريد و از كار مداوم روي يك موضوع حوصله تان سر نمي رود.

 

فايل هاي راهنما را حتما بخوانيد

شايد اين موضوع يك بحث پيش پا افتاده براي بعضي از افراد باشد ولي بسياري از مردم  هستند كه تا به حال چند بار برايشان پيش آمده است كه بعد از خريدن محصول جديد، راهنماي استفاده از آن را مطالعه نمي كنند. شايد ساعت ها وقت بذاريد براي يادگيري استفاده از آن وسيله ي جديد ولي اگر يك بخش كوچك اين زمان را صرف مطالعه ي راهنما مي كرديم هم با همه ي قابليت ها آشنا مي شديد و هم در زمان خود صرفه جويي مي كرديد.زمان گذاشتن كوتاه و مطالعه يك فايل راهنما دخيلي بهتر از آت است كه ساعت ها خود را درگير استفاده كنيم.

فرض كنيد يك دستگاه حضور و غياب اثر انگشتي خريده ايد و روش تعريف اثر انگشت را بلد نيستيد بهتر است به راهنماي سي دي مراجعه كنيد تا اين كه همه ي منو ها را خودتان بررسي كنيد.

 

با روند زندگي بزرگان آشنا شويد

كمتر افرادي ديده مي شوند كه بدون تلاش به درجات بالايي برسند. هيچ فرد برجسته و موفقي بدون تلاش برنامه ريزي و هدف گذاري نتواسته به مراتب بالاي موفقيت برسد.پس اگر ابتداي كتر هستيد از تجربه و سبك زندگي بزرگان حتما استفاده كنيد و آن ها را الگوي خود قرار دهيد. شما هم اصول اوليه‌ي كارهاي روزانه‌ي خود را در نظر بگيريد و به فكر راه‌هايي براي افزايش كارآمدي خود باشيد.

مثلا اگر مديرت يك سازمان را برعهده داريد مراحل رسيدن به موفقيت مجموعه هاي بزرگي همچون اپل ايده بگيريد يا اگر قصد تحصيل در مراحل بالايي را داريد از برنامه ريزي استادان بزرگ خود و تجربه ي آن ها استفاده كنيد.سپس يادداشت كنيد تا فراموش نشود.

 

برانگيختن انگيره را بياموزيد

در طول زندگي هر شخص هدفي خاص وجود دارد. اين هدف اصلي اگر خيلي بزرگ است شما بايد به هدف هاي كوچك تر تقسيم كنيد و دقيقا آن ها را براي خود مشخص كنيد. مثلا دوست داريد يك ماشين بخريد يا فرض كنيد مي خواهيد يك زبان برنامه نويسي را ياد بگيريد. يك عكس از هدف خود تهيه كنيد و آن را به عنوان انگيزه اي در جلوي چشم خود قرار دهيد. يادآوري اهداف و فكر كردن به آن‌ها انگيزه‌ي خوبي را براي تحمل سختي‌ها در فرد ايجاد مي‌كند. هر موقع كه احساس كرديد از مسير كار منحرف مي‌شويد چند ثانيه به آن نگاه كنيد.

 

اميدوارم اين مقاله كه از وب سايت دستگاه حضور غياب فراتكنو مطرح شد برايتان مفيد واقع شود.

:
برچسب‌ها:

[ ]