در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
دستگاه حضور و غياب
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1397/9/10  ساعت: ۱۴

سيستم بيومتريك چيست؟

اين زمينه از بيومتريك، در مطالعه ويژگي‌هاي بيولوژي شخص، دخيل است. خصوصيات بيولوژيكي خاصي از  يك انسان مي‌تواند، براي تاييد هويت فرض شده از يك فرد مورد استفاده قرار گيرد كه اين ويژگي به قدري جا افتاده است كه در حضور و غياب هم مورد استفاده قرار گرفته است. سيستم‌هاي بيومتريك، از لحاظ افزايش اهميت داشتن تامين امنيت براي سازمان‌ها و افراد، محبوبيت به دست‌مي‌آورند. سيستم‌هاي بيومتريك به عنوان ابزارهايي براي تاييد يا رد امكان دسترسي فرد به كامپيوتر يا اطلاعات خاص درج شده بر روي كامپيوتر، مورد استفاده قرار مي‌گيرند. سيستم‌هاي بيومتريك نيز براي محدود كردن دسترسي به داخل ساختمان‌هاي داراي امنيت بالا، يا اتاق‌ها بكاربرده مي‌شوند، و براي تشخيص قطعي فرد مظنون توسط مجريان قانون[۱] استفاده شده است.

اثر انگشت

برخي از كامپيوترها مجهز به دستگاهي هستند كه نوك انگشت يك شخص را براي تعيين هويت فرد، اسكن مي‌كند. هر فرد داراي يك الگوي منحصر به فرد براي اثرانگشتان خود مي‌باشد . اسكنرهاي اثر انگشت، برآمدگي‌ها و فرورفتگي‌ها، يا الگوي منحصر به فرد از خطوط كه باعث مي‌شود تا اثر انگشت فرد ايجاد شود، را ثبت مي‌كنند. بعضي از اسكنرهاي بيومتريك اثرانگشت، پدهاي[۲] كوچكي هستند، كه كاربر آنرا بر روي يك يا چند نقطه از انگشتان به منظور اسكن شدن، قرار مي‌دهد. برخي از لب‌تاپ‌ها داراي يك شكاف كوچك بر روي بدنه، واقع در نزديكي صفحه كليد هستند. كاربر با انگشت خود در ميان اين شكاف ضربه مي‌زند، كه اين امر باعث مي‌شود نوك انگشتان فرد اسكن شود.

اسكن چشم

دستگاه‌هاي بيومتريك چشم، مشابه خواننده بيومتريك اثر انگشت ،چشم فرد را براي تعيين هويتش اسكن مي‌كند. دو نوع مختلف از اسكنرهاي چشم وجود دارد. نوع اول شبكيه چشم فرد را اسكن مي‌كند و الگوهاي عروق خوني در داخل شبكيه را آناليز مي‌كند. نوع دوم رنگ و ويژگي‌هاي الگوي قرنيه چشم را اسكن و آناليز مي‌كند.

تشخيص چهره

برخي از سيستم‌هاي امنيتي بيومتريك با استفاده از نرم‌افزارهاي تشخيص چهره انسان و دوربين‌هاي فيلم‌برداري ديجيتال، هويت فرد را تاييد مي‌كنند. يك فرد كه علاقمند به، دسترسي سيستم كامپيوتر مي‌باشد مي‌تواند صورت خود را از طريق دوربين كامپيوتر اسكن كند. پس از آن كه نرم افزار در كامپيوتر قرار گرفت، ويژگي‌هاي مختلف صورت، مانند چشم‌ها، بيني، و دهان و همچنين شكل چنين ويژگي‌هايي، تجزيه و تحليل مي‌شود. نرم افزار تشخيص چهره نيز توسط برخي از دولت‌ها كه به دنبال تروريست‌هاي[۳] مظنون هستند، بكار گرفته شده است. دوربين‌هاي فيلمبرداري قرار داده شده در مكان‌هاي عمومي، جريان داده‌ها را به كامپيوتر برمي‌گرداند، كه چهره هر شخص را آناليز كرده و با چهره‌هاي تروريست‌هاي مظنون مقايسه مي‌كند.

صدا

كامپيوترها مجهز به ميكروفون و نرم‌افزار تشخيص صدا هستند، كه قادر است هويت فرد را بر اساس صداي فرد تاييد كند. نرم‌افزار تشخيص صدا، ويژگي‌هاي صوتي فرد، مانند لحن يا فركانس امواج صداي[۴] فرد را اندازه‌گيري مي‌كند. مانند اثرانگشت، ويژگي‌هاي صداي فرد براي هر شخص خاصي منحصر به فرد است.

كارتهاي هوشمند

برخي سيستم‌هاي امنيتي بيومتريك مستلزم استفاده از كارت هوشمند[۵] هستند. كارت هوشمند، كارتي است كه در داخل كارت‌خوان درج شده است. فرد براي دسترسي به سيستم كامپيوتر يا اطلاعات خاص بر روي كامپيوتر كه همچنان بايد براي اسكن از يك بخش از بدن خود به دست آورده شود، و همچنين كارت هوشمند، تلاش مي‌كند. كارت هوشمند شامل اطلاعاتي در مورد شخص خواهد بود، يا كاري كه فرد قبلا بر روي يك كامپيوتر انجام داده را ذخيره مي‌كند.

[۱] Law enforcement

[۲] Pads

[۳] Terrorists

[۴] voice waves

[۵] smart card

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1397/7/17  ساعت: ۱۴

از گذشته تا امروز به طور كلي ۲ روش حضور و غياب براي پرسنل شركت ها و سازمان ها و حتي دانش آموزان وجود داشته است. روش اول استفاده از راه هاي قديمي و زمان گير كه حضور و غياب به صورت دستي و يادداشت روي كاغذ بود كه مدت هاست از سازمان ها حذف گرديده است و روش دوم كه موضوع وبسايت فراتكنو و مقاله ي امروز ما مي باشد، استفاده از نرم افزار حضور و غياب و دستگاه حضور غياب اثر انگشتي ، تشخيص چهره و يا كارتي ،كه باز در همين بخش مدل هاي كارتي كمي منسوخ و از رده خارج شده اند.

مي توان گفت در حال حاضر اكثر شركت ها و سازمان ها از اين دستگاه ها استفاده نموده و حضور و غياب كاركنان خود را از طريق آن ثبت مي نمايند.

 

نرم افزار حضور و غياب چيست؟

در كنار دستگاه هاي حضور و غياب كه تردد را بسيار آسوده تر كرده است مسئله ي مهمي كه مطرح مي شود موضوع نرم افزار حضور و غياب مي باشد. يكي از انواع نرم افزارهاي كاربردي در مجموعه هاي اداري و سازماني و حتي آموزشي، نرم افزارهاي حضور و غياب مي باشد. اين نرم افزار ها با هدف كاهش زمان و انرژي جايگزين حضور و غياب هاي سنتي طراحي شده اند كه تاكنون شركت ها و سازمان هاي بسياري اقدام به تهيه آن كرده اند.

 

تفاوت نرم افزار ساده(رايگان) و جامع

نرم افزار حضور و غياب رايگان نمونه اي ابتدايي از نرم افزار حضور و غياب بوده كه معمولا به صورت رايگان همراه دستگاه حضور و غياب ارائه مي شود و امكانات خاص از جمله امكان تعريف شيفت هاي چرخشي و پيچيده و يا قابليت چند كاربري و… را ندارد ولي نرم افزار جامع سطح پيشرفته تري از نرم افزار رايگان مي باشد كه معمولا به صورت جداگانه در صورت نياز به مشتريان پيشنهاد مي شود.نرم افزار جامع براي مجموعه هاي بزرگ با شيفت هاي خاص كاربرد دارد.از ديگر تفاوت هاي اين نرم افزار ها مي توان سطح دسترسي، ميزان تعداد مدير براي نرم افزار و … را نام برد كه اكثرا با تعداد كارمندان قيمت گذاري مي شود.

 

نرم افزار حضور و غياب در مدارس

نرم افزار حضور و غياب مدارس نيز نوع ديگري از همين نرم افزارها بوده كه امكانات بي نظيري را در اختيار والدين، مديران و معلمين مدارس قرار مي دهد. با استفاده از اين نرم افزارها امكان مديريت و كنترل دانش آموزان و همچنين معلمين بسيار ساده شده و ديگر نيازي به روش هاي فيزيكي كنترل نخواهد بود. نرم افزار حضور و غياب مدارس كه بيشتر در مدارس هوشمند مورد استفاده قرار مي گيرد، ابزاري است كه امكان مديريت و كنترل دانش آموزان را هم به مديران مدرسه و هم به والدين دانش آموز خواهد داد تا از بابت بودن فرزند خود در مدرسه اطمينان حاصل نمايند.

 

نرم افزار حضور و غياب تحت وب

نرم افزار حضور و غياب تحت وب مانند يك نرم افزار جامع عمل كرده و مي تواند تمامي مشخصات و امكانات نرم افزار جامع را داشته باشد با اين تفاوت كه در نرم افزار حضور و غياب تحت وب اين امكان وجود دارد كه شما در هر مكان و هر زماني كه به اينترنت دسترسي داشته باشيد مي توانيد به پنل نرم افزار حضور و غياب وارد شده و تغييرات و يا تردد خود را ثبت كنيد.با توجه به اهميت زمان و بستر اينترنت مي توان گفت بهترين نرم افزار حضور غياب،نرم افزاري مي باشد بتوان در هر موقعيتي و زماني به آن دسترسي داشت.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1397/4/6  ساعت: ۱۱
مشخصات فنيمقادير
نمايشگر ۲.۸ اينچ با منوي فارسي
ظرفيت اثر انگشت ۱۰۰۰
ظرفيت تردد ۵۰.۰۰۰
صدا سخنگوي فارسي
سيستم عامل internal OS
ارتباطات Wifi | USB
منبع تغذيه DC 5V 0.8A
زمان تشخيص كمتر از ۰.۵ ثانيه
دماي استاندارد عملكرد ۰ درجه الي ۴۵ درجه سانتيگراد
رطوبت استاندارد عملكرد ۲۰% الي ۸۰%
ابعاد mm173*125*37
نحوه شناسايي شناسايي از طريق اثرانگشت و رمز عبور

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1397/1/29  ساعت: ۱۱

دستگاه حضور و غياب F70:

شايد يكي از راه هايي كه باعث رشد يك مجموعه و صرفه جويي در زمان باشد، انتخاب يك دستگاه حضور غياب مناسب است كه كار حضور و غياب پرسنل را راحت تر مي كند.اگر كمي در بازار جستجو كرده باشيد با برند ها و مدل هاي متفاوت در اين زمينه روبررو خواهيد شد پيشنهادي كه ما براي شما داريم، دستگاه حضور و غياب مدل F70 ، سري جديد از محصولات حضور و غياب فراتكنو مي باشد كه بعد بررسي هاي بسيار تخصصي سرانجام روانه ي بازار شد. مدل F70 امكان شناسايي تردد از طريق اثر انگشت، كارت و رمز عبور را فراهم مي كند و با توجه به كيفيت، كارايي و قيمت مناسب آن طرفداران زيادي را در مدت زمان كوتاهي به خود جلب كرده است.دستگاه حضور و غياب F70 امكان تخليه اطلاعات از طريق USB و شبكه را داراست و ازجمله خصوصيات هاي جالب آن: امكان تغيير سخنگوي دستگاه به صداي دلخواه مشتري و پايه ي خاص آن كه استفاده به صورت روميزي و ديواري را فراهم مي كند.اين دستگاه داراي منوي كاربري بسيار آسان مي باشد و تمامي منو هاي ان به زبان فارسي بوده درضمن سنسور اثر انگشت آن امكان شناسايي در كمتر از نيم ثانيه را دارا مي باشد. همراه دستگاه دو نرم افزار حضور غياب رايگان و حقوق دستمزد ارائه مي شود كه پردازش اطلاعات و تردد ها را با توجه به الگوي كاري كه تعريف مي كنيد انجام مي دهد.اگر شركت يا مجموعه اي كوچك يا متوسط داريد و به دنبال دستگاهي با كيفيت و قيمت مناسب هستيد پيشنهاد ما مدل F70 مي باشد.

مشخصات فنيمقادير
نحوه شناسايي اثر انگشت | كارت بدون تماس | رمز عبور
نمايشگر ۴ اينچ با منوي فارسي
ظرفيت اثر انگشت ۱۰۰۰
ظرفيت كارت ۱۰۰۰
ظرفيت تردد ۱۰۰.۰۰۰
نوع كارت ID Card | 125KHz
صدا سخنگوي فارسي با قابليت تغيير صدا
ارتباطات TCP/IP | USB
منبع تغذيه DC 5V-1A
زمان تشخيص كمتر از ۰.۵ ثانيه
دماي استاندارد عملكرد ۰ درجه الي ۴۵ درجه سانتيگراد
رطوبت استاندارد عملكرد ۲۰% الي ۸۰%
ابعاد ۱۹۵x140x30 mm
ساير قابليت ها تعريف ۱۰ اثر انگشت براي هر شخص
استفاده روميزي و ديواري
:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/11/4  ساعت: ۱۴

سايت فراتكنو در اين مقاله سعي دارد تا شما عزيزان خواننده را با مقوله كنترل زمان و بهره وري و اهميت نقش دستگاه حضور غياب در امر كنترل زمان و بهره وري آشنا سازد.

در ابتداي مقاله به تعريف چند اصطلاح ميپردازيم

مديريت زمان:

مديريت زمان به انگليسي (time management) به مجموعه اعمال و طرح هايي كه به منظور كنترل آگاهانه بر روي زماني است كه صرف فعاليت هاي معين مي شود كه به منظور افزايش كارايي بهتر صورت مي پذيرد گفته مي شود.

مسئله مديريت زمان (time management) از دير باز مورد توجه تمدن هاي مختلف بوده است و امروزه نيز اين توجه بيش از پيش وجود دارد به گونه اي كه فناوري هاي جديد مانند دستگاه حضور و غياب محيطي را فراهم آوردند كه مي توان تقريبا در مدت زماني كوتاه به اطلاعاتي وسيع از قبيل ميزان كاركرد پرسنل، مقدار اضافه كاري، ميزان كسري كار و مواردي از اين قبيل دست يافت وكارهاي مربوط به شيفت كاري پرسنل و مديريت زمان را بسيار نظم بخشيده و تسريع كنيد و فرايندهاي اداري كمتر دستخوش كاغذ بازي و ملزومات غير لازم قرار مي گيرد.

ما همواره براي موفقيت بيشتر نيازمند بكارگيري راهبرد هاي مديريت زمان مي باشيم اين راهبردها براي استفاده بهينه از وقت تنطيم شده وجلوگيري از هدر رفت و پرتي ساعات كاري و به عنوان روشي براي پايش و كنترل زمان بكار مي رود كه در نتيجه منجر به افزايش بهره وري سازمان شما نيز مي گردد.

در اين رابطه دستگاه حضور و غياب و بطوركلي اتوماسيون هاي اداري مي توانند در زمينه هاي مختلفي از جمله :

۱- ايجاده انگيزه لازم براي انجام كار

۲- جلوگيري از اتلاف وقت

۳- كاهش فشار روزانه و درنتيجه افزايش سلامت روان و افزايش كارايي سازماندهي و بهره وري به شما در  اداره ي مجموعه كمك شاياني ارائه دهند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/8/3  ساعت: ۰۸

شايد بهتر باشد قبل از خريد يك دستگاه حضور و غياب با اهميت استفاده از آن در يك شركت يا سازمان بيشتر آشنا شويد.امروز در اين مقاله از وب سايت فراتكنو در خدمت شما هستيم تا با فوايد و كاربرد هاي متنوع آن با توجه به نوع فعاليت هر مجموعه اطلاعات بيشتري پيدا كنيم.

كاربرد و اهميت استفاده از دستگاه حضور و غياب چيست؟

شايد اين سوال ساده به نظر برسد و پيش خود بگوييد خب اين سيستم براي حضور و غياب پرسنل كاربرد دارد.جواب شما كاملا درست است ولي اگر بخواهيم كمي موشكافانه تر به قضيه نگاه كنيم شما نه تنها مي توانيد نظارت دقيق تري به كنترل ورود و خروج كارمندان داشته باشيد بلكه مي توانيد به مرور زمان يك نظم پايدار را نيز ايجاد كنيد.

در واقع شما هزينه اي كه براي خريد يك دستگاه ورود و خروج در نظر مي گيرد به مرور زمان جبران مي شود.به اين صورت كه اگر طي يك ماه تمامي تاخير هاي ورود و تعجيل هاي خروج محاسبه شود، متوجه مي شود كه چه ميزان مبلغ هاي كوچك جمع شده و در نهايت همين مبلغ هاي كوچك هزينه ي خود دستگاه را در مي آورد.

از طرفي كارمندي كه ببينيد بايت چند دقيقه تاخير و يا چند دقيقه زودتر رفتن قرار است مبلغي از او كم شود پس در ساعت ورود خروج خود دقت بيشتري مي كند. در نتيجه خواهيد ديد كه با گذشت زمان يك نظم يك پارچه را در مجموعه ي خود برقرار كرده ايد.

البته دقت كنيد كه سخت گيري را خيلي بيش از حد شديد نكنيد تا كارمند شما از كار زده شود و بيش از اندازه تحت فشار باشد. زيرا در اين صورت اين كارمند است كه كار را به نحو احسنت انجام نمي دهد.

يكي ديگر از مواردي كه از اهميت هاي خريد يك دستگاه به شمار مي رود اين است كه كارمندان در صورتي مشكلي با كارفرما پيدا كنند شما به راحتي مي توانيد با سند و مدرك ريز تردد هاي اين فرد را كه از قبل بايگاني كرده ايد گزارش دهيد. همچنين به صورت ماهانه مي توانيد گزارشي از ورود خروج را پرينت گرفته و به افراد بدهيد تا جاي هيچ حرف و سخني براي آن ها باقي نماند..

از ديگر فوايد خريد دستگاه حضور غياب اين است كه ديگر نيازي نيست انتهاي هر ماه ساعت هايي كه به صورت دستي در كاغذ نوشته شده براي حقوق كارمندان محاسبه كنيد. اين كار در نرم افزار حضور و غياب با زدن چند كليك انجام مي شود كه با اين كار هم در زمان خود صرفه جويي كرده ايد هم از اشتباهات احتمالي جلوگيري مي كنيد.

اما نكته اي كه باقي مي ماند، در زمان خريد دستگاه حتما به نرم افزاري كه همراه سيستم حضور و غياب به شما ارائه مي شود دقت كنيد. بهتر است نرم افزار محيطي كاملا كاربر پسند و راحت داشته باشد تا نيازي نباشد هر ماه شما براي محاسبه كاركرد افراد با پشتيباني تماس بگيريد.

بحث ديگري كه لازم دانستيم تا برايتان مطرح كنيم موضوع نحوه ي پشتياني و خدمات پس از فروش مي باشد. در هنگام خريد دقت كنيد كه آيا بابت آموزش يا نحوه ي راه اندازي، مبلغي بايد پرداخت كنيد يا خير. يا مثلا اگر سوالي در خصوص دستگاه و نرم افزار حضور و غياب برايتان پيش بيايد نحوه ي ارائه پشتيباني شركت سرويس دهنده چگونه است؟

در صورتي كه دستگاه و نرم افزار خود را از مجموعه ي حضور و غياب فراتكنو تهيه كنيد هيچ مبلغ اضافي بابت آموزش و راه اندازي نيازي نيست پرداخت كنيد و كليه دستگاه ها داراي يكسال پشتياني رايگان مي باشد.

اميدارم اين مقاله برايتان مفيد واقع شود و درصورتي كه سوالي داشتيد از همين بخش با ما همراه باشيد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/7/17  ساعت: ۱۴

كنترل زمان هدر رفته بين روز

شايد برايتان سوال پيش بيايد كه هر چقدر هم ما برنامه ريزي خوب زماني داشته باشيد باز هم روزتان پر از زمان هايي است كه بيهوده تلف مي شود مثلا زمان منتظر بودن مترو و اتوبوس يا زماني كه يكي از كلاس هاي شما برگزار نمي شود.شما بايد بتوانيد براي اين موقعيت ها هم نوعي برنامه ريزي داشته باشيد.

در دنياي امروز با پيشرفت علم و تكنولوژي با استفاده از ابزار ها و نرم افزار هايي كه هميشه همراه شما هستند، بسياري از كار ها را مي توان انجام داد و براي اين وقفه هاي بين روز از هدر رفتن زمان جلوگيري كنيد مثلا با يك نرم افزار موضوع حضور و غياب پرسنل خود را چك كنيد.

 

برنامه ريزي زماني داشته باشيد

اكثر افراد وقتي كه يك روز خود را آغاز مي كنند هيچ اطلاعات دقيقي درباره ي زمان بندي آن روز خود ندارند. بسياري از محققين به اين نتيجه رسيده اند وقتي فردي برنامه ريزي زماني يك روزش را جايي ثبت نكند نمي تواند بفهمد كه چه ميزان از ساعت روز خود را صرف كار هاي بيهوده كرده است.

پيشنهاد ما اين است كه اگر تا امروز روال منظم و دقيقي نداشتيد ابتدا بعد از اتمام يك روز، كارهايي كه انجام داده ايد را روي كاغذ بياوريد و در روز هاي آتي بهترين كار اين است كه حساب تك تك كارها را داشته باشيم تا ببينيم در روز چقدر از زمان ما صرف چه كارهايي شده است. اگر اين زمان بندي را ثبت كنيد، به نتيجه هاي خوبي مي رسيد و اين انتظار را نداشته باشيد كه در روز هاي اول دقيقا طبق برنامه عمل كنيد.

 

در كار ها از ديگران كمك بگيريد

بسياري از افراد بر اين باورند كه همه ي كار ها را فقط بايد خودشان انجام دهند تا آن كار به نحو احسنت انجام شود.در واقع فكر مي كنند اگر كار توسط شخصي غير خودشان انجام شود خراب مي شود كه اين عمل باعث مي شود زمان زيادي را صرف مشكلات خود كنيد. درصورتي كه برخي متخصصان چنين مي گويند كه كارهايي كه در انجام دادنشان خوب هستيد را خودتان انجام دهيد و همچنين كارهايي كه مجبور به انجامشان هستيد را به شخص ديگري واگذار كنيد.

فرض كنيد شما كاري را به خوبي بلد نيستيد پس مجبوريد مدت‌زمان بيشتري براي آن صرف كنيد در صورتي كه اگر همين كار را به فرد ديگري كه كمي مطمئن باشد واگذار كنيد مدت‌زمان بيشتري براي وظايف اصلي خود خواهيد داشت.

پس يك راه صرفه جويي در زمان اين است كه اول به يك شناخت عالي از توانايي هاي خود برسيد و كار هايي كه كمي از حيطه ي توانايي شما خارج است را به ديكران واگذار كنيد.

 

انرژي خود را تقسيم كنيد

بيشتر مردم به اين موضوع معتقدند كه كار صبح بهتر انجام مي شود ولي شايد بهتر اين باشد كه از همان ابتداي صبح كه انرزي بيشتري داريم با تقسيم روز به بازه‌هاي ۹۰ دقيقه‌اي براي كار كردن، ميزان تمركز را افزايش دهيم تا در ميانه هاي روز يا شب با خستگي فراوان و بي حوصلگي شديد روبرو نشويم و كمك مي‌كند كه كار بيشتري در مدت‌زمان كمتري انجام شود.

توجه كردن به موضوع تقسيم انرژي بدن به طول روز براي بازدهي بهتركار ها ضروري است. در واقع وقتي شما با انرژي و احساس خوب به يك موضوع تمركز مي كنيد بازده ي بهتري ميگيريد و از كار مداوم روي يك موضوع حوصله تان سر نمي رود.

 

فايل هاي راهنما را حتما بخوانيد

شايد اين موضوع يك بحث پيش پا افتاده براي بعضي از افراد باشد ولي بسياري از مردم  هستند كه تا به حال چند بار برايشان پيش آمده است كه بعد از خريدن محصول جديد، راهنماي استفاده از آن را مطالعه نمي كنند. شايد ساعت ها وقت بذاريد براي يادگيري استفاده از آن وسيله ي جديد ولي اگر يك بخش كوچك اين زمان را صرف مطالعه ي راهنما مي كرديم هم با همه ي قابليت ها آشنا مي شديد و هم در زمان خود صرفه جويي مي كرديد.زمان گذاشتن كوتاه و مطالعه يك فايل راهنما دخيلي بهتر از آت است كه ساعت ها خود را درگير استفاده كنيم.

فرض كنيد يك دستگاه حضور و غياب اثر انگشتي خريده ايد و روش تعريف اثر انگشت را بلد نيستيد بهتر است به راهنماي سي دي مراجعه كنيد تا اين كه همه ي منو ها را خودتان بررسي كنيد.

 

با روند زندگي بزرگان آشنا شويد

كمتر افرادي ديده مي شوند كه بدون تلاش به درجات بالايي برسند. هيچ فرد برجسته و موفقي بدون تلاش برنامه ريزي و هدف گذاري نتواسته به مراتب بالاي موفقيت برسد.پس اگر ابتداي كتر هستيد از تجربه و سبك زندگي بزرگان حتما استفاده كنيد و آن ها را الگوي خود قرار دهيد. شما هم اصول اوليه‌ي كارهاي روزانه‌ي خود را در نظر بگيريد و به فكر راه‌هايي براي افزايش كارآمدي خود باشيد.

مثلا اگر مديرت يك سازمان را برعهده داريد مراحل رسيدن به موفقيت مجموعه هاي بزرگي همچون اپل ايده بگيريد يا اگر قصد تحصيل در مراحل بالايي را داريد از برنامه ريزي استادان بزرگ خود و تجربه ي آن ها استفاده كنيد.سپس يادداشت كنيد تا فراموش نشود.

 

برانگيختن انگيره را بياموزيد

در طول زندگي هر شخص هدفي خاص وجود دارد. اين هدف اصلي اگر خيلي بزرگ است شما بايد به هدف هاي كوچك تر تقسيم كنيد و دقيقا آن ها را براي خود مشخص كنيد. مثلا دوست داريد يك ماشين بخريد يا فرض كنيد مي خواهيد يك زبان برنامه نويسي را ياد بگيريد. يك عكس از هدف خود تهيه كنيد و آن را به عنوان انگيزه اي در جلوي چشم خود قرار دهيد. يادآوري اهداف و فكر كردن به آن‌ها انگيزه‌ي خوبي را براي تحمل سختي‌ها در فرد ايجاد مي‌كند. هر موقع كه احساس كرديد از مسير كار منحرف مي‌شويد چند ثانيه به آن نگاه كنيد.

 

اميدوارم اين مقاله كه از وب سايت دستگاه حضور غياب فراتكنو مطرح شد برايتان مفيد واقع شود.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/7/6  ساعت: ۰۸

شايد برايتان جالب باشد همان گونه كه سيستم هاي تشخيص چهره در دستگاه حضور و غياب طرفدار زيادي به دليل راحتي كار و دقت بالا پيدا كرده است،در اين روز ها كاربرد مشابهي البته براي قفل گوشي ها دارد.امروز با ما همراه باشيد تا با دقت سنسور هاي هاي تشخيص چهره در گوشي موبايل و عملكرد آن بيشتر آشنا شويم.

به احتمال زياد شما نيز به اين موضوع در اين روز ها پي برديد كه چند وقتي است گوشي ‌هاي سري جديد كه داراي سيستم تشخيص چهره هستند هياهوي بالايي را در بازار پررقابت گوشي ‌هاي موبايل براي طرفداران تكنولوژي هاي جديد به‌ پا كرده‌ است. اخيرا كمپاني اپل نيز با رونمايي از iPhone X كه به نوع خلاقانه تري از اين سيستم كه به فيس آي دي معروف است نيز استفاده كرده است تا با اين كار آيفون ايكس را با دقت بالاي اين نوع سنسور، در بين ديگر مدل ها متمايز كند.

سيستم فيس آي دي (FaceID)

اين سيستم نسبتا جديد در زمينه گوشي ‌هاي هوشمند كه البته قبل از آن در دستگاه حضور غياب و ديگر وسيله ها كاربرد فراواني داشت با وجود جذابيت فراوان هنوز نتوانسته كاربران زيادي را به خود جذب كند، اما كمپاني اپل مدعي اين موضوع است كه در طراحي و ساخت فيس ‌آي ‌دي در گوشي iPhone X توانسته بر مشكلاتي كه از گسترش استفاده از سيستم‌ هاي تشخيص هويت برپايه ي زيست‌ سنجي انجام شده است جلوگيري كند.

با توجه به توضيحاتي كه كمپاني اپل ذكر كرده، FaceID با پرتاب بيش از ۳۰هزار نقطه اشعه فروسرخ به‌ سمت چهره شخص از جزئيات صورت يك الگوي كامل بر مي دارد و نقشه ‌برداري دقيق انجام مي‌دهد و سپس نقشه به ‌دست ‌آمده را با بهره‌گيري از دوربين فروسرخ TrueDepth و همچنين ريز پردازنده فوق ‌قدرتمندي كه در آيفون ايكس در نظر گرفته شده است، تجزيه ‌و تحليل مي‌كند.

با توجه به موضوع پيشرفت سريع سامانه‌هاي موبايلي تشخيص چهره در سال ‌هاي گذشته ، هنوز هم عده‌اي از پژوهشگران و هكر هاي اين حيطه ي كاري بر اين باورند كه سامانه ‌هايي از قبيل فيس ‌آي‌ دي نمي‌توانند امنيت قابل اعتمادي داشته باشند. همين امسال بود كه هكرها توانستند امنيت اسكنر تشخيص چهره گوشي GLEXY S8را تنها در مدت كوتاهي پس از عرضه زير سوال ببرند. آن ها به راحتي نشان دادند كه با قرار دادن تصوير همان شخص در مقابل لنز دوربين در اين گوشي موبايل قابل رمزگشايي است كه اين موضوع را نقشه‌ برداري سه‌ بعدي فيس ‌آي ‌دي تا حدي زيادي برطرف كرده است، اما تجربه نشان داده است سيستم ‌هاي تشخيص چهره گوشي هاي موبايل معمولا در شرايط نوري متفاوت يا از زواياي مختلف قادر به شناسايي چهره كاربر نيستند و هرقدر هم كه اپل در موضوع امنيت گوشي‌هاي هوشمند خود ادعاي بسيار زيادي داشته باشد، باز هم دور از انتظار نيست كه هكرهاي خبره بتوانند معتبرترين سيستم‌هاي امنيتي را دور بزنند.

عملكرد سيستم تشخيص چهره آيفون چگونه است؟

طريقه ي عملكرد سيستم فيس ‌آي ‌دي به اين گونه است كه هنگام اسكن چهره از شخص مي‌ خواهد صورت را به طرفين بچرخاند تا الگوريتم ‌هاي يادگيري ماشيني گوشي بتوانند جزئيات كامل و دقيق چهره را از زاويه هاي گوناگون بررسي كرده و نقشه سه ‌بعدي دقيق ‌تري توليد كنند. پس از تهيه و ذخيره‌سازي اين نقشه، فيس ‌آي‌ دي حتي قادر خواهد بود هويت كاربر را در تاريكي با استفاده از مادون قرمز شناسايي كند.

نكته ي جالب‌ اين است كه تراشه جديد BionicA11 در اين گوشي قادر به اجراي الگوريتم ‌هاي جديد ‌تري است كه تغييرات ظاهري كاربر مثل عينك، كلاه و ريش و سبيل يا آرايش صورت براي بانوان را با دقت بالا شناسايي مي‌كند.در صورتي كه در مدل هاي قديمي دستگاه حضور غياب تشخيص چهره اين موضوع به درستي عمل نمي كرد
البته فيليپ شيلر كه يكي از مديران شركت اپل است در مورد سيستم تشخيص چهره چنين مي گويد كه درصورت بسته‌ بودن چشم‌ ها يا عدم قرارگيري درست در مقابل دوربين، اين سيستم عمل نخواهد كرد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/6/21  ساعت: ۱۱

شايد شما هم قصد خريد يك دستگاه حضور و غياب را داشته باشيد. اين نكته بايد توجه كرد كه چه معيار هايي را در زمان خريد مد نظر داشته باشيم.چرا نوع و عملكرد سنسور در دستگاه حضور و غياب اثر انگشتي در زمان خريد از اهميت بالايي برخوردار است؟ امروز با سايت فراتكنو همراه باشيد تا كمي با تاريخچه و كاربرد هاي سنسور هاي اثر انگشتي بيشتر آشنا شويم.
يك اسكنر اثر انگشت نوعي از تكنولوژي است كه شناسايي و تأييد اثر انگشت فرد را به منظور اعطاي يا رد دسترسي به يك سيستم كامپيوتري يا يك امكانات فيزيكي انجام مي دهد.در واقع ورود و خروج پرسنل، جاي امنيتي و… ديگر بخش هاي خاص را با بيومتريك مي توان محافظت كرد.اين ماژول ها به طور معمول در بعضي از گاوصندوق ها استفاده مي شود كه اين عمل اين يك نوع از تكنولوژي امنيتي بيومتريك است كه از تركيبي از تكنيك هاي سخت افزاري و نرم افزار براي شناسايي اسكن اثر انگشت يك فرد استفاده مي كند. در قرن۲۱ اكثر كسب و كارها، دولت ها و سازمان ها در حال تلاش براي كنارگذاري سيستم هاي رمزنگاري سنتي و جايگزين آن استفاده از نوع جديدي از احراز هويت ديجيتال هستند كه مي تواند بسياري از مشكلات تقلب را به طور كامل حل كند. توجيه اين جايگزيني اين است كه سنسور هاي ثر انگشتي يك ابزار قابل اعتماد براي شناسايي شخصي است. اين توضيح ضروري براي اثر انگشت است كه جاي پسورد ها گرفته است كه هر زمان امكان تقلب و فراموشي آن وجود داشت. طبق آماري كه وجود دارد اين طور مي توان گفت كه در يك قرن گذشته براي ارائه اطلاعات دقيق از مجرمان در دولت هاي گوناگون جهان از اين سيستم استفاده شده و هيچ دو اثر انگشت تا كنون در هيچ كامپيوتري به طور يكسان ديده نشده است. جالبه بدانيد كه اثر انگشت پايه تاريخ بنيادين جنايي در هر سازمان پليسي در زمين است.
اسكنر اثر انگشت نوري ، قديمي ترين روش ضبط و مقايسه اثر انگشت است. همان طور كه از اسم مشخص است، اين تكنيك با تحليل يك تصوير نوري، اساسا يك عكس و با استفاده از الگوريتم ها براي تشخيص الگوهاي منحصر به فرد روي سطح، مانند رديف ها و يا علائم ، با تجزيه و تحليل آسان ترين و تاريك ترين نقاط تصوير، متكي است. درست مانند دوربين هاي گوشي هاي هوشمند، اين سنسورها مي توانند رزولوشن محدودي داشته باشند و رزولوشن بالاتر، جزئيات دقيق تر ي را از اثر انگشت مي تواند تشخيص دهد و سطح امنيت را افزايش دهد. با اين حال، اين سنسورها تصاوير كنتراست بسيار بالاتر از يك دوربين معمولي را ضبط مي كنند. اين اسكنرها معمولا داراي تعداد بسيار زيادي از ديودها در هر اينچ هستند تا اين اطلاعات را نزديك به دست گيرند. البته، هنگامي كه انگشت خود روي اسكنر قرار مي گيرد بسيار تاريك است، بنابراين اسكنرهاي نوري همچنين آرايه هاي LED را به عنوان يك فلاش براي روشن شدن تصوير كمك مي كنند.چنين طراحي ايده اي براي گوشي هاي هوشمند بسيار كمياب است.
رايج ترين اسكنر اثر انگشت كه امروزه استفاده مي شود، اسكنر خازني است كه در دستگاه حضور و غياب اثر انگشتي نيز كاربرد زيادي دارد. شما اين نوع اسكنر را در داخل گوشي هاي مختلف، از جمله Galaxy S8، LG G6 و ديگران خواهيد يافت. اين مولفه شما را با يك الكترونيك كوچك، خازن آشنا مي كند. به جاي ايجاد يك تصوير سنتي از يك اثر انگشت، اسكنر اثر انگشت خازني از مدارهاي خازني كوچك براي جمع آوري اطلاعات در مورد يك اثر انگشت استفاده مي كنند. همان طور كه خازن ها مي توانند بار الكتريكي را ذخيره كنند، اتصال آن ها به صفحات رسانا روي سطح اسكنر امكان استفاده از آن ها براي رديابي جزئيات يك اثر انگشت مورد استفاده قرار مي گيرد. با اين كار شارژ ذخيره شده در خازن كمي تغيير مي كند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/6/14  ساعت: ۰۵

امروز در خدمت شما كاربران عزيز هستيم تا از سايت حضور و غياب فراتكنو در مورد پورت USB و وظيفه ي آن در دستگاه حضور و غياب بيشتر آشتا شويم. يو‌اس‌بي يك درگاه ارتباطي است كه اين روز ها در بيشتر لوازم الكترونيكي مورد استفاده قرار گرفته شده و براي ارتباط بين انواع لوازم جانبي و به عنوان منبع تغذيه مي تواند بكار گرفته شود. USB در اصطلاح مخفف كلمه ي انگليسي Universal Serial Bus مي باشد و در سال ۱۹۹۰ تحت عنوان يك استاندارد صنعتي وارد بازار شد. شايد دليل موفقيت پورت USB سرعت ، قدرت و همچنين سادگي در استفاده از آن باشد. در ابتدا اين پروتكل در نسخه ي ۱.۰ به بازار عرضه شد  و به دليل محبوبيت بالا و با گذشت زمان، پورت USB نيز متحول گشته و توسعه يافت و پورت USB2 با حداكثر سرعت انتقال ۴۸۰ مگابيت در ثانيه به بازار آمد كه توانست ۴۰ بار در سرعت بهتر عمل كند و اين در حالي بود كه سازگاري كامل خود با USB1 را حفظ كرد و بعد از آن يو اس ‌بي ۳ با سرعت ۵۰۰ مگابيت در ثانيه در سال ۲۰۰۸-۲۰۰۹ منتشر شد. اگر بخواهيم به طور دقيق تري اين تقسيم بندي را انجام دهيم چنين مي توان گفت:

سرعت كم (نسخه ۱) با حداكثر سرعت ۱٫۵ مگابيت در ثانيه معادل ۱۸۷٫۵ كيلوبايت در ثانيه

سرعت متوسط (نسخه ۱٫۱) با حداكثر سرعت ۱۲ مگابيت در ثانيه معادل ۱٫۵ مگابايت در ثانيه

سرعت بالا (نسخه ۲) با حداكثر سرعت ۴۸۰ مگابيت در ثانيه معادل ۶۰ مگابايت در ثانيه

سرعت خيلي بالا (نسخه ۳) با حداكثر سرعت ۴٫۸ گيگابيت در ثانيه معادل ۶۰۰ مگابايت در ثانيه

سرعت فوق‌العاده (نسخه ۳٫۱) با حداكثر سرعت ۱۰ گيگابيت در دقيقه معادل ۱٫۲۵ گيگابايت بر ثانيه

عملكرد USB در دستگاه حضور و غياب

قبل از بكار بردن تكنولوژي USB در دستگاه حضور و غياب براي انتقال اطلاعات از روي دستگاه به نرم افزار حضور غياب از طريق كابل شبكه انجام مي شد كه اين كار مستلزم آن بود كه حتما عمليات كابل كشي بين دستگاه و كامپيوتر انجام شود و همچنين امكان قطعي كابل نيز وجود داشت ولي امروزه شما مي توانيد كليه ي تردد هاي پرسنل را از طريق همين پورت با يك فلش مموري انتقال بديد و ديگر نيازي به كابل نباشيد و در هر زمان كه لازم ديديد اين كار را انجام دهيد.

 

انواع پورت USB

USB-type A

معروف ترين و پر كاربرد ترين پورت USB   نوع A  مي باشد كه همه ي كامپيوترها مجهز به اين پورت هستند.همچنين تمامي فلش مموري ها و وسايل ديجيتالي اين پورت را پشتيباني مي كنند.البته اين پورت پر طرفدار نيز در دستگاه حضور و غياب نيز به كار رفته است.

USB-type B

پورت USB   نوع B   معمولا در وسايل جانبي مانند پرينتر ها و ديگر وسايل جانبي كه به كامپيوتر وصل مي شود مورد استفاده قرار مي گيرند. دراين مدل تفاوتي در سرعت انتقال ديده نمي شود و فقط شكل ظاهري پورت فرق دارد.

Mini USB-type A and B

ميني يو اس بي ها كه از سايز كوچكتري برخوردارهستند معمولا در وسايل ديجيتالي كوچكتر كاربرد دارند: مانند بعضي ار تلفن هاي همراه ، MP3، MP4 و … كه اين نوع پورت به دو مدل Mini A و Mini B تقسيم مي شوند.

Micro USB-type A and B

و اما نوع ديگري از USB ها كهMicro  نام دارد. كوچكترين مدل در USBها البته از نظر سايز مي باشد. ميكروها هم مانند ميني يو اس بي ها داراي دو مدل A و Bهستند كه اگر كمي دقت كرده باشيد بيشترين كاربرد را درتلفن هاي همراه به خود اختصاص داده اند و دليل آن اندازه كوچك اين پورت مي باشد. تمامي پورت هاي ذكر شده ي بالا تكنولوژي USB 3را ساپورت مي كنند و معمولا سر ديگر اين كابل ها از نوع USB type A  مي باشند.
هدف USB اتمام دادن به تمام موارد و مشكلات موجود در زمينه انتقال اطالاعات براي تجهيزات جانبي مي باشد. در واقع يك روش آسان و استاندارد و راحت براي انتقال اطلاعات و در بعضي از ديوايس ها تامين نياز برق  يا همان منبع تغديه مي باشد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/6/5  ساعت: ۰۷

امروز با مقاله اي ديگر در خصوص پروتكل TCP/IP در دستگاه حضور غياب در خدمت شما هستيم. قبل از اين كه ماژول wifi به دستگاه هاي حضور و غياب اضافه شود وجود پروتكل TCP/IP كه در دستگاه حضور و غياب اصطلاحا به پورت شبكه معروف است از مهمترين مولفه هاي يك سيستم حضور و غياب به شمار مي رفت.البته هنوز هم اين پروتكل براي مجموعه هايي كه از طريق كابل شبكه يا همان كابل LAN ارتباط داخلي را برقرار مي كنند بسيار مثمرالثمر واقع مي شود.در اين بخش قصد داريم با اين پروتكل پر طرفدار و رابطه ي آن با دستگاه حضور و غياب بيشتر آشنا شويم.

تفاوت بين پروتكل هاي Ethernet/IP و TCP/IP در چيست؟

كلمه TCP مخفف عبارت Transmission Control Protocol مي باشد. اين پروتكل در واقع مسئول مديريت ارتباط بين يك كلاينت و يك سرور است و وظيفه ي اصلي آن تقسيم ديتا و در نهايت رساندن ديتا ها به مقصدشان مي باشد. اگر هر بخش از اين ديتاها به مقصد نرسند و يا اين كه يكي از آن ها مخدوش باشد باز اين وظيفه ي پروتكل TCP است كه تعيين كند اطلاعات از دست رفته چگونه مجددا ارسال شود.

ولي اترنت بخش كوچك تري از اينترنت و شبكه اي محدود به يك مكان جغرافيايي است كه دستگاه هاي موجود در آن مكان را به هم وصل مي كند. شبكه اترنت Ethernet در واقع همان LAN يا شبكه محلي است كه در آن مجموعه اي از دستگاه هاي موجود در يك مكان جغرافيايي محدود مانند يك اتاق به هم وصل مي شوند.

در ابتدا اگر بخواهيم پروتكل را با مثالي برايتان توضيح دهيم اين طور مي توان گفت: فرض كنيد هر يك از زبان هاي دنيا يك پروتكل باشد مثلا عربي ، افغاني ، فارسي ، انگليسي و … وقتي مي خواهيد با يك شخص عربي صحبت كنيد ، براي اين كه بتوانيد صحبت هاي يكديگر را متوجه شويد يا بايد شما به زبان عربي صحبت كنيد ويا اين كه فرد مقابل شما با زبان فارسي صحبت كند. پس بهتر است در اين سطح هر دو از زبان بين المللي استفاده كنند .خب حالا كشور ايران كه بخشي از جهان است را در نظر بگيريد ، در كشور ما همه به زبان فارسي صحبت مي كنند اما لهجه هاي گوناگوني وجود دارد ، لري ، اصفهاني ، كردي و … هر يك از اين لهجه ها در محل خود قابل درك هستند اما در شهر ديگر ممكن است مورد استفاده قرار نگيرند ولي با اين حال همه زبان فارسي را مي فهمند.رابطه ي پروتكل ها شبيه به اين مثال مي باشد.

TCP/IP يك پروتكل ۴ لايه با استاندارد جهاني است كه در اكثر شبكه هاي بزرگ بكار گرفته مي شود . با اين كه اين پروتكل شايد كمي كند و مستلزم استفاده از منابع زيادي باشد ولي در دنياي امروز هنوز هم نياز بسياري از كاربران را برطرف مي كند و طرفداران زيادي دارد. پروتكل TCP/IP درون چندين نوع پروتكل ديگر است كه در كل شامل شش پروتكل اساسي زير مي شود تشكيل شده است:

TCP : پروتكل ارتباط برنامه‌هاي كاربردي
UDP : پروتكل ارتباط برنامه‌هاي ساده
(IPپروتكل اينترنت) :ارتباط ميان كامپيوترها
ICMP : پروتكل كنترل پيغام‌هاي اينترنتي براي كنترل خطاها
DHCP : پروتكل كنترل وضعيت آدرس ‌هاي پويا

پروتكل هاي شش گانه ذكر شده مجموعه اي از استاندارد هاي لازمه براي ارتباط بين كامپيوترها و دستگاه ها را در بستر شبكه فراهم مي كند. تمامي برنامه ها و ساير پروتكل هاي موجود در پروتكل TCP/IP ، به شش پروتكل بالا مرتبط است كه به طور جزئي تر اصلي ترين وظيفه بخش پروتكل TCP اطمينان از ارسال درست و دقيق اطلاعات است و مهمترين مسئوليت پروتكل IP دريافت و ارسال بسته هاي اطلاعاتي به مقصد هاي صحيح مي باشد. همچنين پروتكل TCP/IP براي آدرس دهي در كامپيوتر از ۳۲ بيت يا ۴ عدد بين ۰ تا ۲۵۵ استفاده مي‌كند. هر ديوايسي به عنوان مثال فرض كنيد دستگاه حضور غياب ، در شبكه هاي مبتني بر TCP/IP داراي يك آدرس منحصر بفرد است. آدرس فوق IP ناميده مي شود. يك آدرس IP مطابق زير است :

۱۹۲.۱۶۸.۱.۲۰۱

معمولا به دليل بخاطر سپردن آسان آدرس هاي IP ، نحوه نمايش آن ها بر مبناي دهدهي بوده كه توسط چهار عدد كه توسط نقطه از يكديگر جدا مي شود است . هر يك از اعداد فوق را octet مي گويند. كامپيوترها براي ارتباط با يكديگر از مبناي دو ( باينري ) استفاده مي نمايند. فرمت باينري آدرس IP اشاره شده بصورت زير است:
۱۱۰۱۱۰۰۰.۰۰۰۱۱۰۱۱.۰۰۱۱۱۱۰۱.۱۰۰۰۱۰۰۱

همانگونه كه مشاهده مي گردد هر IP از ۳۲ بيت تشكيل مي گردد. بدين ترتيب مي توان حداكثر ۴.۲۹۴.۹۶۷.۲۹۶ آدرس منحصر بفرد را استفاده كرد. مثلا: آدرس ۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵.۲۵۵ براي Broadcast ( انتشار عام ) استفاده مي گردد.
از همرامي شما صميمانه سپاسگزازيم.اميدواريم اين مقاله برايتان مفيد واقع شود.


:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/5/18  ساعت: ۱۲
مشخصات فنيمقادير
نحوه شناسايي ۲.۸ اينچ با منوي فارسي و قابليت نمايش عكس پرسنل
ظرفيت اثر انگشت ۱۰۰۰
ظرفيت كارت ۱۰۰۰
ظرفيت چهره ۲۰۰
ظرفيت تردد ۸۰۰۰۰
نوع كارت ID Card | 125KHz
صدا سخنگوي فارسي
سيستم عامل لينوكس
ارتباطات TCP/IP | USB
منبع تغذيه DC ۵V۲A
زمان تشخيص كمتر از ۰.۵ ثانيه
دماي استاندارد عملكرد ۰ درجه الي ۴۵ درجه سانتيگراد
رطوبت استاندارد عملكرد ۲۰% الي ۸۰%
ابعاد ۱۶۲x72x14 mm
ساير قابليت ها شناسايي از طريق چهره - اثرانگشت -كارت و رمز عبور

توضيحات دستگاه حضور و غياب مدل UF100 :

دستگاه حضور غياب UF100 جزء جديد ترين و كامل ترين دستگاه حضور غياب مي باشد.نحوه ي عملكرد دستگاه به اين شكل است كه قابليت ثبت تردد براي پرسنل ،كاركنان و… از طريق چهره ، اثر انگشت ، كارت و رمز عبور فراهم مي باشد.اصطلاحا اين مدل دستگاه با اين مدل قابليت ها به سري iFace معروف هستند با اين تفاوت كه خروجي رله هم داشتند كه براي محيط هاي كوچك چندان كاربردي نداشت.دستگاه حضور و غياب UF100 سري جديد همين دستگاه ها با اندازه ي كوچك تر و در ظاهري شكيل مي باشد كه به سري UFace معروف هستند.سنسوري كه در اين مدل دستگاه حضور و غياب به كار رفته است از نوع سنسور نوري ضدخش مي باشد كه سرعت شناسايي آن در كمتر از ۰.۵ ثانيه تردد را ثبت و ذخيره مي كند.سنسور دوربيني كه در اين مدل به كار رفته است كمترين خطا را دارد كه بعد از هر تردد عكس شخص را نمايش مي دهد و همچنين قابليت ثبت تردد افراد از طريق كارت و رمز عبور فراهم مي باشد.همراه اين دستگاه دو نرم افزار است كه امكان گزارش گيري و چاپ فيش حقوقي را دارد .يكي ديگر از مزيت هاي اين دستگاه امكان استفاده ي تركيبي از سنسور ها مي باشد كه معمولا براي جاهاي امنيتي كاربرد بيشتري دارد.راه هاي ارتباطي بين دستگاه و كامپيوتري كه نرم افزار روي آن نصب مي شود از طريق USB و شبكه مي باشد .قاعدتا با تكنولوژي جديدي كه در اين دستگاه حضور غياب تعبيه شده كار را براي شما آسان كرده و الزاما نياز به كابل كشي نمي باشد و دستگاه مي توانيد در هر مكاني نصب شود و شما به راحتي تخليه اطلاعات را انجام دهيد.اگر نياز شما دستگاهي كامل و با دو قبليت مهم اثر انگشت و تشخيص چهره با قيمت مناسب مي باشد يا اگر محيطي صنعتي و كارگاهي داريد كه امكان دارد اثر انگشت پرسنل گاهي اوقات زخمي و يا كثيف باشد ما دستگاه حضور و غياب UF100 را به شما پيشنهاد مي دهيم.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/5/7  ساعت: ۰۶

امروز با مقاله اي ديگر از وب سايت دستگاه حضور و غياب فراتكنو در خدمت شما هستيم تا با موضوع  نهادينه كردن نظم و انضباط در زندگي و سرعت بخشيدن به كار با دستگاه حضور و غياب بيشتر آشنا شويم.در دنياي امروز زندگي بيشتر افراد پر از مشغله و استرس زندگي و كاري مي باشد. خيلي از روز ها فكر مي كنيم آن قدر سرمان شلوغ است كه به خيلي كارها و وظايف نمي رسيم و كنترل زندگي شخصي و كاري مان را نداريم. مشغله هاي اجتماعي، خانواده و …، و خيلي چيزهاي ديگري كه ناچار بايد برايشان راه حل مناسبي پيدا كنيم. به اين موضوع فكر كنيد حتي زماني كه چندان ميلي براي انجام آن كارها نداشتيد اگر نظم و انضباط لازمه ي كار خود مي كرديد مي توانستيد تمام وظايف را به بهترين شكل انجام دهيد

خب در ادامه مي خواهيم با راه حل هاي نظم و ايجاد راهكار هاي مناسب بيشتر آشنا شويم:

زندگي تان را عالي بسازيد

اگر تلاشتان اين گونه باشد كه هر روزتان بهتر از روز قبل باشد، اين روش به مرور زمان براي شما يك عادت مي شود و به طور اتوماتيك پيشرفت مي كنيد و اين تغيير در زندگي را فقط با استمرار و گذر زمان متوجه مي شويد. به افراد موفق دور اطرافتان كنيد سعي كنيد سبك تفكر و روند كارهاي روزانه ي آن ها را متوجه شويد. اگر دقت كنيد همه ي اين افراد يك ويژگي مشترك دارند: زندگي شان را عالي مي سازند.

“نه” گفتن را ياد بگيريد

قطعا اگر مسئوليت هاي زيادي را از دوستان يا آشنايان قبول كنيد از رسيدن به هدف هاي اصلي تان باز مي مانيد. هر بار كه كسي از شما درخواستي مي كند با خود فكر كنيد و ببينيد آن درخواست به پيشرفت شما كمك مي كند يا خير، اگر در راه رسيدن به هدفتان كمكتان مي كرد، قبول كنيد. در غير اين صورت يك «نه» بگوييد و به هيچ وجه خود را در تنگنا رودرواسي قرار ندهيد. جرات “نه” گفتن مودبانه با تمرين به دست مي آيد.

نظم را در كار خود بكار ببريد

يكي از مواردي كه باعث سرعت و پيشرفت شما در كار و زندگي تان مي شود مطمئنا نظم خواهد بود سعي كنيد هر چيزي را در جاي خودش حفظ كنيد. بدانيد نيازهايتان چيست، چه كاري مي‌خواهيد انجام بدهيد و چه زماني قرار است انجامش بدهيد.از ابزار هايي كه به كارتان سرعت مي دهد استفاده كنيد به عنوان مثال براي حضور و غياب به موقع پرسنل در محل كار مي توانيد از دستگاه حضور و غياب استفاده كنيد. با اين كار هم سرعت هم نظم بهتري را براي حضور و غياب پرسنل در نظر گرفتيد.


راهكار پيشرفت نظم در زندگي و كار

راحت ببخشيد

يقينا در زنگي شما كساني كه باعث ناراحتي تان شده اند يا شايد خودتان از كرده خود پشيمان باشيد پس ديگران و خودتان را ببخشيد و در مسير رسيدن به اهداف تان پيش رويد. لازم نيست بخاطر يك اشتباه دائم خودتان را سرزنش كنيد. فقط كافي است از آن عبرت گرفته و ديگر تكرارش نكنيد و يكبار براي هميشه از آن بگذريد. اگر اين كار را نكنيد در همه ي مراحل زندگي تحت تاثير آن رفتار خواهيد بود

تحمل سختي را بالا ببريد

كارآفرين و روانشناس Tasha Eurich درباره ي تمحل سختي ها اين گونه است: ” زماني كه چيز جديدي را تجربه مي كنيم باعث تحريك خلاقيت ما شده و حافظه ي ما را قوي تر مي كند. سختي باعث رشد، تغيير و آموزش شخص مي شود. ”
مطمئن باشيد براي رسيدن به هدفتان و براي آن كه موفقيت خود را ببينيد حتما سختي هايي را متحمل خواهيد شد و اين امر اجتناب ناپذير است. شك نكنيد تحمل اين سختي ها شما را بزرگ تر از قبل مي كند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/4/31  ساعت: ۰۷

دستگاه حضور و غياب مدل F300 يكي از بهترين، پرفروش ترين و محبوب ترين دستگاه هاي شركت فراتكنو مي باشد. اين دستگاه در رنج مياني دستگاه ها قرار دارد و متناسب با مجموعه ها و شركت هاي مختلف مي باشد.البته ما اين مدل دستگاه حضور و غياب اثر انگشتي را به مجموعه هاي كارگاهي كه با دست سروكار دارند (در صورتي كه دست آن ها صاف يا كثيف مي شود) پيشنهاد نمي كنيم.اين دستگاه امكان ثبت تردد از طريق اثر انشگت، كارت بدون تماس و رمز عبور را براي شما فراهم مي كند.به اين روش كه در زمان ورود پرسنل يا افراد به مجموعه بدون نياز به زدن كليدي انگشت تعريف شده ي خود را روي سنسور دستگاه گذاشته تا تيك سبز را روي صفحه نمايش مشاهده كنند و براي خروج نيز به همين صورت انجام مي شود.سنسوري كه در اين مدل دستگاه حضور و غياب اثر انگشتي به كار رفته است از نوع سنسور نوري ضدخش مي باشد كه در صورتي كه اثر انگشت به خوبي تعريف شده باشد در كمتر از ۰.۵ ثانيه تردد را ثبت و ذخيره مي كند.همراه اين دستگاه دو نرم افزار است كه عمليات پردازش و محاسبات تردد ها را انجام مي دهد .براي ارتباط بين دستگاه و نرم افزار دو راه مختلف پورت شبكه و پورت USB وجود دارد كه روش دوم كار را براي مشتريان بسيار آسوده مي كند و نيازي عمليات كابل كشي و داكت كشي ندارد.يعني دستگاه مي توانيد در هر مكاني نصب شود و شما به راحتي تخليه اطلاعات را انجام داده و براي متصدي نرم افزار ارسال كنيد.ديگر مزيت اين دستگاه امكان تعريف سطح دسترسي براي افراد مختلف مي باشد يعني شما به راحتي مي توانيد مشخص كنيد كه چه شخصي به منو ها دسترسي داشته باشد و يا اين كه شخصي فقط بتواند عمليات تخليه را انجام دهد.همچنين امكان تعريف هر ۱۰ انگشت براي افراد وجود دارد تا در صورت زخم شدن يا … بتوانند با انگشت ديگري تردد خود را ثبت كنند.

همراه با نرم افزار حضور غياب رايگان و حقوق و دستمزد رايگان

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/4/24  ساعت: ۰۶

توضيحات دستگاه حضور و غياب مدل f400 : (همراه با نرم افزار حضور غياب رايگان و حقوق دستمزد)

با گذشت زمان و پيشرفت تكنولوژي در دنياي امروز دستگاه حضور و غياب جايگزين ورود و خروج هاي دستي شده است. با وجود دستگاه حضور و غياب افراد به راحتي تردد خود را ثبت مي كنند و نيازي به برگه هاي ثبت تردد و محاسبات دستي و دشوار نيست.همچنين امكان تقلب و ثبت ساعت به صورت دلخواه براي پرسنل وجود ندارد.در واقع امكان خطا و ناحق شدن حقوق كسي با آمدن آن كمتر شده و باعث سهولت و صرفه جويي در زمان مديران شده است.

دستگاه حضور و غياب

دستگاه حضور و غياب اثر انگشتي كه در تصوير مشاهده مي كنيد مدل F400 فراتكنو است كه يكي از محبوب ترين دستگاه حضور و غياب شركت فراتكنو مي باشد.در اين دستگاه قابليت شناسايي از طريق اثر انگشت ، كارت بدون تماس و رمز عبور تعبيه شده است. بدين صورت كه پرسنل مي توانند از طريق يكي از روش هاي بالا تردد ورود، خروج، مرخصي يا ماموريت خود را ثبت كنند.شما مي توانيد براي هر شخص ۱۰ اثر انگشت را تعريف كنيد كه اگر به هر دليل (كثيفي انگشت،زخم شدن انگشت و …) شخص نتوانست با يكي از انگشت ها تردد بزند با انگشت ديگر انجام شود.روي اين دستگاه براي هر شخص يك كد كاربري در نظر گرفته مي شود كه فقط مخصوص خود همان شخص است.راه هاي ارتباطي بين دستگاه و نرم افزار حضور و غياب علاوه بر پورت شبكه كه با يك كابل بين دستگاه و كامپيوتر وصل مي شود مي توانيد از طريق USB و بدون نياز به كابل كشي انتقال اطلاعات را انجام دهيد.اين دستگاه داراي سخنگوي فارسي و سيستم عامل لينوكس مي باشد.در هر بار تخليه اطلاعات شما مي توانيد بازه ي زماني دلخواه را انتخاب كنيد تا يك نسخه ي كپي از تردد پرسنل برايتان ارسال شود.يكي ديگر از مزيت هاي اين دستگاه قابليت آپلود عكس پرسنل مي باشد تادر زمان ورود خروج تصوير شخص روي LCD دستگاه نمايان شود.همچنين تمام منو هاي آن فارسي مي باشد تا به راحتي هر شخصي بتواند با دستگاه كار كند.مزيت ديگر مهم اين دستگاه امكان تعريف مدير مي باشد تا هر شخصي بجز مدير نتواند به منو هاي آن دسترسي داشته باشد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/4/19  ساعت: ۰۸

ورودي ‏هاي كارمندان
با سامانه دستگاه حضور و غياب قسمت ‏ها مي‏ توانند به روش ‏هاي متفاوتي زمان‏گيري كنند، كه شامل برگه‏ زمان‏بندي الكترونيك و ساعت ‏هاي وب مي ‏شود.
يكي از رايج‏ ترين روش ‏ها از طريق كيوسك مركزي است كه كارمندان مي ‏توانند ساعت ورود يا خروج بزنند. با يك سامانهي زمان‏گيري منعطف، مي‏ توانيد سخت ‏افزار خود را انتخاب نماييد و ورودي را آن گونه كه ‏مي‏ خواهيد تنظيم كنيد. بسياري از بخش‏ هاي آموزش از كامپيوترها يا تبلت‏ هاي متصل به اينترنت (مانند ipad) استفاده مي‏ كنند تا به كارمندان اجازه دهند به ID و يا pin خود وارد شده ساعت ورود و خروج خود را ثبت كنند. بعضي ديگر از دستگاه اسكن استفاده مي‏ كنند كه ثبت ساعت از طريق باركد، تكه‏ هاي مغناطيسي، كارت‏ هاي مغناطيسي و يا فوب ‏ها يا حتي باركدهايي بر گوشي‏ هاي هوشمند صورت مي ‏گيرد.

ساعت بر پورتال
بعضي قسمت ‏ها نيز مي‏ خواهند منعطف ‏تر باشند و به كارمندهاي شان اجازه مي ‏دهند از كامپيوترهاي خود ثبت ساعت كنند و نه از ورودي ثبت ساعت.
با زمان‏گيري پرتال شما مي ‏توانيد به كارمندان تان URL دهيد و يا ميانبري ويژه براي شان ايجاد كنيد تا با ID و يا pin خود ساعت ورود و خروج را ثبت كنند.

دستگاه حضور و غياب

برنامه ‏هاي كاري
دريافته ‏ايم كه تقريبا همه براي برنامه‏ ريزي وظايف گروه‏ ها و كارمندان و يا پست‏ هاي كاري از برنامه كاري استفاده مي‏ كنند.
با اين ويژگي مي‏ توانيد ساعت شروع و اتمام و زمان استراحت برنامه ‏هاي خاص را تنظيم كنيد. اين برنامه‏ ها ممكن است شامل همان ساعت كاري هر روزه، يا ساعات متفاوتي در روزهاي گوناگون هفته باشند. همچنين مي ‏توانيد در مورد كسر خودكار برنامه‏ هاي استراحت بدون حقوق كه كارمندان ساعت آن را ثبت نمي‏ كنند تصميم بگيريد.

مكان‏ ياب افراد
با گزارش مكان‏ ياب لحظه‏ اي در سامانه‏ دستگاه حضور و غياب خود مي‏ توانيد ببينيد كارمندان شما دقيقا در كجا هستند. به سرعت مي ‏توانيد ببينيد چه كسي سر كار خود نيست، چه كسي طبق غيبت برنامه‏ ريزي شده بيرون است، و چه كسي اكنون ساعت ورود يا خروج زده است. قسمت‏ هاي كاري اين ويژگي را به علت قابل مشاهده بودن و اعتبار اطلاعات آن بسيار مطلوب مي‏ دانند.

داده ‏هاي غياب
ديگر منفعت مهم اين سامانه، متصل بودن آن به سامانه مديريت حضور و غياب است. براي مثال براي كاربران Veritime و Aesop، به اشتراك‏ گذاري انتخاب داده ‏ها در محصولات ايجاد شده است. به طور ويژه Veritime داده ‏هاي غيبت را از Aesop مي‏ گيرد و مستقيما در برنامه كاري كارمندان اعمال مي‎كند. بر اساس نوع غيبت و دليل آن Veritime اين زمان را در برنامه با قوانين دقيق ليست حقوق تطبيق مي ‏دهد تا پرداخت يا عدم پرداخت را مشخص كند.
داده‏ هاي به اشتراك گذاشته شده، پيگيري زمان ‏هاي تركيبي را به همراه ترازهاي ترك كار ساده مي ‏كند. اگر غيبت بايد خارج از زمان كاري قرار گيرد، Veritime حقوق ساعت كار را با دليل ترك كار محاسبه مي‏ كند و ترازهاي ترك كار كارمند را در هر دو سامانه به روز رساني مي‏ كند.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/4/19  ساعت: ۰۷

مطالعات تحقيقاتي سال ۲۰۱۱ نشان داده‏اند كه %۶۰ سازمان‏ها از زمان‏بندي اتوماتيك استفاده مي‏ كنند. تنها در چند سال گذشته به علت لايحه مراقبت ‏هاي مقرون به صرفه و فشارهاي مالي و تاكيد بر بهبود بهره ‏وري در كار اين ميزان افزايش يافته ‏است.

خوب پس بخش‏ها چگونه از دستگاه حضور و غياب خود استفاده مي ‏كنند؟

ما نگاهي به Veritime، سامانه‏ مديريت حضور و غياب خود انداخته ‏ايم و چند مولفه‏ بسيار معروف و مفيد را به اشتراك گذاشته‎‏ايم، در اينجا چند مولفه‏ مطلوب آمده است.

تصديق برگه زمان‏بندي
آيا مي‏خواهيد دقت زمان‏گيري كارمند خود را بهبود بخشيد؟ البته كه مي‏خواهيد.
براي رسيدن به اين هدف، بسياري از قسمت ‏هاي كاري با سامانه‏ مديريت حضور و غياب از برگه زمان‏بندي و مرور آن و فرآيند تصديق اين برگه ‏ها استفاده مي‏ كنند. بيشتر قسمت‏ ها حداقل به مديري براي بررسي اين برگه ‏ها قبل از ارائه به بخش كارپردازي نياز دارند. سامانه‏ شما بايد به شما اجازه‏ تنظيم اين فرآيند را به همان روشي كه مي‏خواهيد بدهد و ميزان درستي آن را مشخص كند. مديران مي‏ توانند زمان كارمندان خود را بررسي و آن را تاييد و يا رد كنند.
بعضي قسمت‏ ها نيز از ايميل براي يادآوري دوره‏ حقوق به مديران خود استفاده مي‏ كنند، و بعضي ديگر گزينه ‏هاي واگذاري ديجيتال براي حذف كاغذ بازي ‏هاي غير ضروري را به كار مي‏ برند.

دستگاه حضور و غياب

قانون كار بر ساعت هفتگي
بخش‏ هاي اداري عاشق توانايي هستند كه با سامانهي زمان‏گيري بدست مي‏ آورند و مي ‏توانند دقيقا كار هفتگي را محاسبه كنند و دقيقا براي همان زمان به كارمندان خود حقوق دهند.
با سامانه‏ حضور و غياب خود، شما بايد بتوانيد قوانين ويژه ‏اي براي پرداخت كار بر ساعت، و زمان كار شده‏ طبق برنامه وضع كنيد، براي مثال اگر كارمندتان ۵/۱ برابر برنامه‏ زماني كار كرد، يا دو برابر كار كرد، يا به طور تركيبي كار كرد.

تقويم برتر
همه بايد رويدادهاي بخش خود را – تعطيلات، مرخصي‏ ها، حوادث، تاخير، خروج زودتر – كه بر برنامه و حقوق كارمندان تاثير مي‏ گذارد، مديريت كنند. به اين دليل است كه تقويم برتر مولفهي معروفي در سامانه‏ هاي حضور و غياب است.
با اين تقويم در نرم ‏افزار زمان‏گيري خود، مي‏ توانيد رويدادهاي خود را ايجاد كرده و آنها را براي هر فردي يا گروهي خاص از كارمندان تان اعمال كنيد. اين رويدادها به طور خودكار براي برنامه‏ مناسب كارمندان نشان داده شده است. به اين معنا كه هر قسمت نبايد وارد رويدادهاي هر كارمند شود و كارمند نيازي به اطلاع دادن غيبت آن روز خود ندارد. بر اساس قوانيني كه وضع مي‏ كنيد سامانه به طور خودكار قوانين پرداختي آن روز را اعمال مي‏كند.
دستگاه حضور و غياب همچنين بايد روزهايي كه به طور غير منتظره مجددا برنامه‏ ريزي مي‏ كنيد را اداره كند. براي مثال اگر حوزه‏ شما به علت بارش برف از روز مدرسه خارج مي‏ شود مي‏ توانيد «روز برنامه مجدد» و روز جبراني ‏اي كه خارج از برنامه‏ معمول كارمندان است را در تقويم تنظيم كنيد. (مثل يك روز جمعه يا يك روز پس از پايان سال تحصيلي)

گزارش ليست حقوقي اختصاصي
يكي از بهترين فوايد سامانه‏ مديريت حضور و غياب ارسال داده‏ هاي دقيقي است كه از سامانهي ليست حقوقي خود جمع كرده ايد. اكثر قسمت‏ ها با سامانه‏ هاي زمان‏گيري از گزارش خروجي ليست حقوق براي محاسبه‏ زماني كارمندان استفاده مي‏ كنند كه شامل اسامي كارمندان، نوع كار، شماره حسابداري، گزينه‏ هاي كارمزد، مكان‏ ها، دلايل غيبت و موارد ديگر هستند.
يك سامانه‏ي منعطف گزارشاتي پيش‏ ساخته را ارائه مي‏ دهد و به شما اجازه مي دهد تا گزارشات اختصاصي خود را بر اساس نيازتان بنويسيد. اين گزارشات اختصاصي دسته‏ بندي، فيلتر، و داده ‏هاي گروهي را ميسر مي ‏سازد تا به راحتي زمان‏بندي و استثنائات پرداخت را مشاهده كنيد و داده‏ ها را براي ليست حقوقي مورد بررسي قرار دهيد.
وارد كردن و خروجي گرفتن اين اطلاعات ساعت ‏هاي كار دستي ثبت داده‏ ها در ليست حقوقي را حفظ مي‏ كند و خطر اشتباه را كاهش مي‏ دهد.

رديابي معلمان جايگزين
آيا مي‏دانستيد مي ‏توانيد با اين سامانه زمان كاري معلمان جايگزين را نيز رديابي كنيد؟
در حالي كه سامانه‏ خودكار sub-calling وظايفي را كه كارمندان جايگزين پذيرفته ‏اند ثبت مي‏ كند، سامانه‏ي k-12 زمان حقيقي كار هر كارمند جايگزين را مي‏ گيرد. قسمت‏ هاي آموزشي از اين مولفه براي بررسي زماني كه كارمندان جايگزين كار مي‏ كنند استفاده مي‏ كنند تا ساعات كاري آنها در لايحه‏ مراقبت مقرون به صرفه (به ويژه براي جانشينان كارهاي چندگانه در مكان ‏هاي متفاوت) را گزارش دهند.
به علاوه (مختص به Veritime) كارمندان جايگزين شما مي‏توانند با يك ID و يا Pin وارد Aesop و يا Veritime شوند.

:
برچسب‌ها:

[ ]