در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
تاخير
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/11/25  ساعت: ۱۳

امروز از وب سايت فراتكنو با مقاله اي تحت عنوان تفاوت مقوله هاي كسري كار و اضافه كار و تاخير در خدمت شما خوانندگان گرامي هستيم.

در ابتداي مقاله بايد به توضيح جداگانه اين ۳ موضوع بپردازيم تا شما عزيزان با مفهوم اين سه مقوله آشنا شويد و اساسا لزوم استفاده از اين سه المان را در نرم افزارهاي حضور و غياب دريابيد.

اولين مقوله و الماني كه در نرم افزارهاي مربوط به دستگاه حضور غياب مورد بررسي قرار خواهيم داد مبحث تاخير است.

ابتدا با اين پرسش روبرو مي شويم كه تاخير چيست؟

تاخير (اسم مصدرعربي) به معني به عقب انداختن و دير كردن است كه در نرم افزارهاي حضور و غياب مقوله تاخير براي نمايش دير كرد پرسنل نسبت به شروع شيفت استفاده مي شود.

به عنوان مثال يك شيفت كاري را در نظر بگيريد كه از ساعت ۸ الي ۱۶ تنظيم شده است و اگر پرسنل مجموعه شما نسبت به شروع شيفت خود در ورود به مجموعه دير كرد داشته باشد به همان ميزان نرم افزار براي او تاخير ورود در نظر خواهد گرفت.

شايان ذكر است كه نرم افزار حضور و غياب فراتكنو در زمينه تاخير ورود امكان تعيين فرجه ورود يا شناوري را براي كاربر خود فراهم آورده است بدين صورت كه مدير نرم افزار مي تواند دقايقي را به عنوان فرجه براي كاربران در نظر بگيرد براي نمونه به مثال شيفت ۸ تا ۱۶ برمي گرديم كه مدير نرم افزار براي كاربران ۱۵ دقيقه به عنوان فرجه در نظر گرفته است.

در اين صورت نرم افزار حضور و غياب فراتكنو تا ۱۵ دقيقه بعداز شروع شيفت را براي كارمند به عنوان تاخير در نظر نخواهد گرفت و بعد از اتمام زمان فرجه تمام زمان تاخير را به اضافه مقدار فرجه به عنوان تاخير پرسنل منظور مي كند.

مبحث بعدي كه مورد برسي قرار مي گيرد كسري كار است. كسري كار در نرم افزار حضوروغياب فراتكنو به معني كم كاركردن نسبت به طول شيفت مي باشد. بازهم به مثال قبل برمي گرديم.

طول شيفت در اين مثال ۸ ساعت تعريف شده است و اگر پرسنل مجموعه شما نتواند به هر دليلي مقدار طول شيفت خودرا پر كند مقدار باقي مانده در نرم افزار بعنوان كسر كار منظور خواهد شد.

مبحث بعد كه مورد بررسي خواهد گرفت اضافه كاري در نرم افزار حضوروغياب فراتكنو است

به كاركرد بيشتر، نسبت به طول شيفت تعريف شده، اضافه كار اتلاق مي شود كه به سه صورت مورد محاسبه قرار مي گيرد كه در مقالات بعدي به تفضيل در مورد اين سه مورد سخن خواهيم گفت.

تا به اينجاي مقاله به تعريف سه مقوله اضافه كار، تاخير وكسري كار در نرم افزار حضوروغياب فراتكنو پرداختيم در ادامه به مبحث اصلي مقاله كه تفاوت اين المان ها است مي پردازيم بايد توجه داشته باشيد كه مبحث كسري كار و اضافه كار با طول شيفت ارتباط مستقيم دارند پس ابن امر بديهي است كه در صورت وجود كسري كار در كاركرد روزانه ، پرسنل شما مي توانند با اضافه كاري بيشتر مقدار كسري كار خودرا از بين ببرند اما در بحث تاخير ورود پرسنل شما به هيچ وجه نمي توانند تاخير خود را جبران كنند.

پس نتيجه مي گيريم تاخير ورود ارتباط مستقيم با شروع ساعت كاري دارد نه طول شيفت تعريف شده .

در اينجا به پايان يكي ديگر از مقالات وبسايت فراتكنو رسيديم اميدواريم اين مقاله توانسته باشد به شما در استفاده هرچه بهتر از نرم افزار حضوروغياب فراتكنو كمك كرده باشد .

تهيه و تنظيم وبسايت فراتكنو

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/8/3  ساعت: ۰۸

شايد بهتر باشد قبل از خريد يك دستگاه حضور و غياب با اهميت استفاده از آن در يك شركت يا سازمان بيشتر آشنا شويد.امروز در اين مقاله از وب سايت فراتكنو در خدمت شما هستيم تا با فوايد و كاربرد هاي متنوع آن با توجه به نوع فعاليت هر مجموعه اطلاعات بيشتري پيدا كنيم.

كاربرد و اهميت استفاده از دستگاه حضور و غياب چيست؟

شايد اين سوال ساده به نظر برسد و پيش خود بگوييد خب اين سيستم براي حضور و غياب پرسنل كاربرد دارد.جواب شما كاملا درست است ولي اگر بخواهيم كمي موشكافانه تر به قضيه نگاه كنيم شما نه تنها مي توانيد نظارت دقيق تري به كنترل ورود و خروج كارمندان داشته باشيد بلكه مي توانيد به مرور زمان يك نظم پايدار را نيز ايجاد كنيد.

در واقع شما هزينه اي كه براي خريد يك دستگاه ورود و خروج در نظر مي گيرد به مرور زمان جبران مي شود.به اين صورت كه اگر طي يك ماه تمامي تاخير هاي ورود و تعجيل هاي خروج محاسبه شود، متوجه مي شود كه چه ميزان مبلغ هاي كوچك جمع شده و در نهايت همين مبلغ هاي كوچك هزينه ي خود دستگاه را در مي آورد.

از طرفي كارمندي كه ببينيد بايت چند دقيقه تاخير و يا چند دقيقه زودتر رفتن قرار است مبلغي از او كم شود پس در ساعت ورود خروج خود دقت بيشتري مي كند. در نتيجه خواهيد ديد كه با گذشت زمان يك نظم يك پارچه را در مجموعه ي خود برقرار كرده ايد.

البته دقت كنيد كه سخت گيري را خيلي بيش از حد شديد نكنيد تا كارمند شما از كار زده شود و بيش از اندازه تحت فشار باشد. زيرا در اين صورت اين كارمند است كه كار را به نحو احسنت انجام نمي دهد.

يكي ديگر از مواردي كه از اهميت هاي خريد يك دستگاه به شمار مي رود اين است كه كارمندان در صورتي مشكلي با كارفرما پيدا كنند شما به راحتي مي توانيد با سند و مدرك ريز تردد هاي اين فرد را كه از قبل بايگاني كرده ايد گزارش دهيد. همچنين به صورت ماهانه مي توانيد گزارشي از ورود خروج را پرينت گرفته و به افراد بدهيد تا جاي هيچ حرف و سخني براي آن ها باقي نماند..

از ديگر فوايد خريد دستگاه حضور غياب اين است كه ديگر نيازي نيست انتهاي هر ماه ساعت هايي كه به صورت دستي در كاغذ نوشته شده براي حقوق كارمندان محاسبه كنيد. اين كار در نرم افزار حضور و غياب با زدن چند كليك انجام مي شود كه با اين كار هم در زمان خود صرفه جويي كرده ايد هم از اشتباهات احتمالي جلوگيري مي كنيد.

اما نكته اي كه باقي مي ماند، در زمان خريد دستگاه حتما به نرم افزاري كه همراه سيستم حضور و غياب به شما ارائه مي شود دقت كنيد. بهتر است نرم افزار محيطي كاملا كاربر پسند و راحت داشته باشد تا نيازي نباشد هر ماه شما براي محاسبه كاركرد افراد با پشتيباني تماس بگيريد.

بحث ديگري كه لازم دانستيم تا برايتان مطرح كنيم موضوع نحوه ي پشتياني و خدمات پس از فروش مي باشد. در هنگام خريد دقت كنيد كه آيا بابت آموزش يا نحوه ي راه اندازي، مبلغي بايد پرداخت كنيد يا خير. يا مثلا اگر سوالي در خصوص دستگاه و نرم افزار حضور و غياب برايتان پيش بيايد نحوه ي ارائه پشتيباني شركت سرويس دهنده چگونه است؟

در صورتي كه دستگاه و نرم افزار خود را از مجموعه ي حضور و غياب فراتكنو تهيه كنيد هيچ مبلغ اضافي بابت آموزش و راه اندازي نيازي نيست پرداخت كنيد و كليه دستگاه ها داراي يكسال پشتياني رايگان مي باشد.

اميدارم اين مقاله برايتان مفيد واقع شود و درصورتي كه سوالي داشتيد از همين بخش با ما همراه باشيد.

:
برچسب‌ها:

نويسنده :faratechno
تاريخ: 1396/4/19  ساعت: ۰۷

مطالعات تحقيقاتي سال ۲۰۱۱ نشان داده‏اند كه %۶۰ سازمان‏ها از زمان‏بندي اتوماتيك استفاده مي‏ كنند. تنها در چند سال گذشته به علت لايحه مراقبت ‏هاي مقرون به صرفه و فشارهاي مالي و تاكيد بر بهبود بهره ‏وري در كار اين ميزان افزايش يافته ‏است.

خوب پس بخش‏ها چگونه از دستگاه حضور و غياب خود استفاده مي ‏كنند؟

ما نگاهي به Veritime، سامانه‏ مديريت حضور و غياب خود انداخته ‏ايم و چند مولفه‏ بسيار معروف و مفيد را به اشتراك گذاشته‎‏ايم، در اينجا چند مولفه‏ مطلوب آمده است.

تصديق برگه زمان‏بندي
آيا مي‏خواهيد دقت زمان‏گيري كارمند خود را بهبود بخشيد؟ البته كه مي‏خواهيد.
براي رسيدن به اين هدف، بسياري از قسمت ‏هاي كاري با سامانه‏ مديريت حضور و غياب از برگه زمان‏بندي و مرور آن و فرآيند تصديق اين برگه ‏ها استفاده مي‏ كنند. بيشتر قسمت‏ ها حداقل به مديري براي بررسي اين برگه ‏ها قبل از ارائه به بخش كارپردازي نياز دارند. سامانه‏ شما بايد به شما اجازه‏ تنظيم اين فرآيند را به همان روشي كه مي‏خواهيد بدهد و ميزان درستي آن را مشخص كند. مديران مي‏ توانند زمان كارمندان خود را بررسي و آن را تاييد و يا رد كنند.
بعضي قسمت‏ ها نيز از ايميل براي يادآوري دوره‏ حقوق به مديران خود استفاده مي‏ كنند، و بعضي ديگر گزينه ‏هاي واگذاري ديجيتال براي حذف كاغذ بازي ‏هاي غير ضروري را به كار مي‏ برند.

دستگاه حضور و غياب

قانون كار بر ساعت هفتگي
بخش‏ هاي اداري عاشق توانايي هستند كه با سامانهي زمان‏گيري بدست مي‏ آورند و مي ‏توانند دقيقا كار هفتگي را محاسبه كنند و دقيقا براي همان زمان به كارمندان خود حقوق دهند.
با سامانه‏ حضور و غياب خود، شما بايد بتوانيد قوانين ويژه ‏اي براي پرداخت كار بر ساعت، و زمان كار شده‏ طبق برنامه وضع كنيد، براي مثال اگر كارمندتان ۵/۱ برابر برنامه‏ زماني كار كرد، يا دو برابر كار كرد، يا به طور تركيبي كار كرد.

تقويم برتر
همه بايد رويدادهاي بخش خود را – تعطيلات، مرخصي‏ ها، حوادث، تاخير، خروج زودتر – كه بر برنامه و حقوق كارمندان تاثير مي‏ گذارد، مديريت كنند. به اين دليل است كه تقويم برتر مولفهي معروفي در سامانه‏ هاي حضور و غياب است.
با اين تقويم در نرم ‏افزار زمان‏گيري خود، مي‏ توانيد رويدادهاي خود را ايجاد كرده و آنها را براي هر فردي يا گروهي خاص از كارمندان تان اعمال كنيد. اين رويدادها به طور خودكار براي برنامه‏ مناسب كارمندان نشان داده شده است. به اين معنا كه هر قسمت نبايد وارد رويدادهاي هر كارمند شود و كارمند نيازي به اطلاع دادن غيبت آن روز خود ندارد. بر اساس قوانيني كه وضع مي‏ كنيد سامانه به طور خودكار قوانين پرداختي آن روز را اعمال مي‏كند.
دستگاه حضور و غياب همچنين بايد روزهايي كه به طور غير منتظره مجددا برنامه‏ ريزي مي‏ كنيد را اداره كند. براي مثال اگر حوزه‏ شما به علت بارش برف از روز مدرسه خارج مي‏ شود مي‏ توانيد «روز برنامه مجدد» و روز جبراني ‏اي كه خارج از برنامه‏ معمول كارمندان است را در تقويم تنظيم كنيد. (مثل يك روز جمعه يا يك روز پس از پايان سال تحصيلي)

گزارش ليست حقوقي اختصاصي
يكي از بهترين فوايد سامانه‏ مديريت حضور و غياب ارسال داده‏ هاي دقيقي است كه از سامانهي ليست حقوقي خود جمع كرده ايد. اكثر قسمت‏ ها با سامانه‏ هاي زمان‏گيري از گزارش خروجي ليست حقوق براي محاسبه‏ زماني كارمندان استفاده مي‏ كنند كه شامل اسامي كارمندان، نوع كار، شماره حسابداري، گزينه‏ هاي كارمزد، مكان‏ ها، دلايل غيبت و موارد ديگر هستند.
يك سامانه‏ي منعطف گزارشاتي پيش‏ ساخته را ارائه مي‏ دهد و به شما اجازه مي دهد تا گزارشات اختصاصي خود را بر اساس نيازتان بنويسيد. اين گزارشات اختصاصي دسته‏ بندي، فيلتر، و داده ‏هاي گروهي را ميسر مي ‏سازد تا به راحتي زمان‏بندي و استثنائات پرداخت را مشاهده كنيد و داده‏ ها را براي ليست حقوقي مورد بررسي قرار دهيد.
وارد كردن و خروجي گرفتن اين اطلاعات ساعت ‏هاي كار دستي ثبت داده‏ ها در ليست حقوقي را حفظ مي‏ كند و خطر اشتباه را كاهش مي‏ دهد.

رديابي معلمان جايگزين
آيا مي‏دانستيد مي ‏توانيد با اين سامانه زمان كاري معلمان جايگزين را نيز رديابي كنيد؟
در حالي كه سامانه‏ خودكار sub-calling وظايفي را كه كارمندان جايگزين پذيرفته ‏اند ثبت مي‏ كند، سامانه‏ي k-12 زمان حقيقي كار هر كارمند جايگزين را مي‏ گيرد. قسمت‏ هاي آموزشي از اين مولفه براي بررسي زماني كه كارمندان جايگزين كار مي‏ كنند استفاده مي‏ كنند تا ساعات كاري آنها در لايحه‏ مراقبت مقرون به صرفه (به ويژه براي جانشينان كارهاي چندگانه در مكان ‏هاي متفاوت) را گزارش دهند.
به علاوه (مختص به Veritime) كارمندان جايگزين شما مي‏توانند با يك ID و يا Pin وارد Aesop و يا Veritime شوند.

:
برچسب‌ها:

[ ]